«Бурштинова брехня» і на кому «шапка горить»

«Бурштинова брехня» і на кому «шапка горить» Очільник виконавчої влади Маневиччини заперечує, що він оббріхував голову постійної депутатської комісії і натомість сам висуває звинувачення.


Голова постійної комісії облради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією, свободівець  Анатолій Вітів виграв суд у прокуратури області щодо невнесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР. Про перемогу над прокурорами, котрі повинні порушити кримінальне провадження щодо голови Маневицького райдержадміністрації Андрія Линдюка, Анатолій Вітів сповістив ввечері 26 лютого ц. р. на персональній сторінці в одній із соцмережі, розмістивши відповідні підтверджуючі документи.

Отже, після декількох відкладених засідань Анатолій Вітів нарешті виграв суд проти прокуратури Волинської області.

«Луцький міськрайонний суд сьогодні задовольнив мою скаргу на бездіяльність прокурора області, що полягає у невнесенні відомостей про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР. Йдеться про звинувачення голови Маневицької РДА Андрія Линдюка на мою адресу, нібито я, як депутат обласної ради, якимось чином причетний до незаконного заволодіння земельними ділянками, на яких поводиться або в подальшому буде проводитися добування бурштинового каміння», – зазначив Анатолій Вітів.

Чому ж очільник волинських свободівців був змушений звертатися до прокурора області Максима Киричука, отримавши відмову від якого, писати позовну заяву до суду? Бо Андрій Линдюк на одному з засідань депутатської комісії публічно звинуватив Анатолія Вітіва в наявності особистого інтересу до землі, де може знаходитися «сонячний камінь», вважаючи такі заяви безсоромним оббріхуванням.

«26 лютого ц. р. Луцький міськрайонний суд зобов’язав прокурора області або іншу уповноважену особу прокуратури області внести відомості до ЄРДР за моєю заявою щодо можливого вчинення мною кримінальних правопорушень, передбачених ст. 190, ст. 364 КК України, а саме незаконного заволодіння, протягом 2015-2017 років, земельними ділянками на території Маневицького району шляхом зловживання повноваженнями депутата обласної ради та шахрайства, що призвело до незаконної приватизації земель на підставних осіб. Тож не шановному пану Линдюку доведеться відповідати за свою «бурштинову» брехню!», – наголосив Анатолій Вітів.

Натомість сам Андрій Линдюк на власній сторінці в соцмережах написав:

«Що потрібно вживати, або під впливом чого бути, щоб у цьому рішенні суду побачити, що «Линдюка будуть судити»? А зараз до суті справи.  Депутат обласної ради А. Вітів, звернувся у суд, щоб проти НЬОГО, для «особливо розумних» – проти Анатолія Вітіва,  за Ст. 190 Кримінального кодексу (Шахрайство) та Ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) порушили кримінальну справу! Прокуратура відмовила, але суд зобов’язав прокуратуру внести справу до ЄРДР за фактом «можливого вчинення Вітівим А.М. кримінального правопорушення щодо незаконного заволодіння земельними ділянками на території Маневицького району».  Деяким неЖурналістам, ну вже дуже хочеться видати бажане за дійсне... Але не тут то було))) Головне: на комісії обласної ради (відео та стенограму кожен може побачити на сайті обласної ради) я заявив і від своїх слів не відмовляюсь:

«В день, коли документи на земельні ділянки оформляли в нотаріуса, у Маневичах був присутній депутат Волинської обласної ради Анатолій Вітів!».
Не знаю, чому ця теза так збентежила Анатолія Вітіва, а, може, дійсно «шапка горить...».

Тим цікавішим буде розслідування кримінального провадження, яке може завершитися судовим розглядом подій, які відбуваються в Маневицькому р-ні та мають пряме відношення до нелегального видобутку бурштину. Бо що ця територія справді належить до неблагополучних і що її доводилося навіть охороняти підрозділам Нацгвардії, то це за час перебування на посаді Андрія Линдюка – очевидний факт.

Щоправда, на офіційному сайті Маневицької райдержадміністрації про цю історію дізнатися неможливо: вранці 27 лютого ц. р. він банально не працював.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Романа УСТИМЧУКА: Андрій Линдюк у своєму службовому кабінеті.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%