За невиконання рішень судів – негайна відставка!

За невиконання рішень судів – негайна відставка!

Міністр Павло Петренко: «Ніхто в Мін’юсті більше не терпітиме бюрократії, безвідповідальності і хамства!».

 

Міністр юстиції Павло Петренко наголосив: кардинальне реформування системи державної виконавчої служби має бути звершено у найкоротші строки, адже без відновлення справедливості, якою фактично є виконання рішень судів, держава не спроможна захистити права та свободи громадянина.

«Сьогодні ми працюємо тут разом для того, щоб визначити основні етапи подальших змін. Ви маєте унікальну можливість бути залученими до створення реформи і зміни системи виконавчої служби. Але без проактивної позиції кожного з вас і розуміння нової філософії спілкування з громадянами у нас нічого не вийде», – зазначив очільник Мін’юсту.

Він наголосив: співробітники виконавчих органів мають сповідувати нові принципи спілкування з українськими громадянами під час виконання судових рішень: максимальне наближення до людини, сервісоорієнтованість, високі стандарти якості послуг, які надає держава українцям під час виконання судових рішень, та постійні навчання і атестація персоналу.

«Та найголовніше – виконавці мають бути орієнтовані на виконання соціально чутливих проваджень. Основними з них є стягнення заборгованості зі сплати аліментів та стягненням заборгованості із заробітних плат», – наголошує на словах Павла Петренка прес-служба Мін’юсту.

Павло Петренко підкреслив: ніхто в Мін’юсті більше не терпітиме бюрократії, безвідповідальності і хамства. Люди, які не бажають працювати за принципами відкритості до людей і сервісної орієнтованості, не повинні працювати в команді органів юстиції.

Він нагадав учасникам міжнародного тренінгу, що Міністерство юстиції демонополізувало сферу виконання судових та інших рішень і запровадило інститут приватних виконавців.

«Ви маєте стати конкурентними на цьому ринку. Перші приватні виконавці почали працювати з кінця вересня місяця і ми бачимо їхню успішність. Відсоток виконання судових рішень у них сягає 83%», – резюмував Павло Петренко.

У ході сесії державні виконавці ознайомилися з сучасною методологією управління в системі виконання судових рішень завдяки нашим постійним іноземним партнерам – Проекту Канади «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE).

Зокрема, було опрацьовано «Управління, орієнтоване на результати» (RBM) – це сучасний і ефективний інструмент з планування та управління, який було визнано на міжнародному рівні. Всі учасники заходу пройшли тренування з даної методології і вже можуть застосувати її на практиці.

Також було проведено мозковий штурм, за результатами якого буде підготовлено паспорт подальшої реформи виконавчої служби.

Цього ж дня, 26 лютого, Міністр юстиції Павло Петренко звільнив начальника Головного управління юстиції у Волинській області Валентина Кухарика на підставі поданої ним заяви за власним бажанням.

Однак істинна причина відставки Валентина Івановича може полягати зовсім в іншому і мати пряме відношення до негативної практики виконання рішень судів на Волині.

Зокрема, ще 6 лютого 2017 р. Прокуратура Волинської області спільно з УСБУ задокументували факт отримання неправомірної вигоди у розмірі 1500 доларів США начальником управління державної виконавчої служби області Сергієм Харченком.

А 23 листопада того ж року сесія Волинської облради проголосувала за звернення до Міністра юстиції України Павла Петренка щодо звільнення з посади начальника тер управління Валентина Кухарика. Як зазначив у виступі голова фракції УКРОП Вячеслав Рубльов, через дії юстиції у м. Луцьку можуть вимкнути опалення.

«Це, мовляв, спровокує соціальне загострення. Депутат пояснив, що держвиконавці наклали арешт на рахунки ДКП «Луцьктепло» з метою стягнення 28,2 млн грн на користь підприємства «Тепелен»», – зазначали колеги з порталу «Волинь24».

Цілком імовірно, що Валентин Кухарик так діяв на догоду голові облдержадміністрації Володимиру Гунчику та наближеним до нардепа-олігарха Степана Івахіва бізнесменам…

Ще на сесійному засіданні голова облради Ігор Палиця зауважив, що Павло Петренко позитивно відреагує на ініціативу волинських депутатів, адже у нього з Павлом Дмитровичем хороші стосунки. Потім між ними відбулася особиста розмова…

Натомість на початку січня ц. р. із Мін’юстиу надійшла відповідь, де всі аргументи на користь звільнення Валентина Кухарика було спростовано.

Та 26 лютого ц. р. Міністр юстиції України Павло Петренко таки підписав заяву Валентина Кухарика про його звільнення. За власним бажанням чи з чиєїсь волі пішов із роботи начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області, замість якого наразі виконує обов’язки начальника перший заступник начальника Сергій Філюк.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Ольги КОНОНЧУК: офіс головного теруправління юстиції у Волинській області, де працював Валентин Кухарик.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (0) - 0%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (0) - 0%
Мені байдуже. (1) - 100%