На шляху до жандармського режиму?

На шляху до жандармського режиму?

Дії «чорної гвардії» міністра МВС Арсена Авакова щодо учасників акцій протесту все більше нагадують поведінку «Беркута» в період подій Євромайдану, що підтвердили масові сутички біля парламенту, які відбулися 27 лютого ц. р. у м. Києві. Чи потрапили волиняни в київську буцегарню або в лікарню, невідомо.

 

Наближений до очільника силових структур нардеп Антон Геращенко одразу заявив, що зіткнення спровокували «прибічники Міхеїла Саакашвілі». А один із лідерів «Руху нових сил»,  позафракційний член парламенту Юрій Дерв’янко звинуватив у кривавому побоїщі чинну владу та Арсена Авакова зокрема. Він наголосив: опозиція не організовувала на 27 лютого жодної акції протесту!

Отже, внаслідок побоїща під стінами Верховної Ради України, де люди виступали за ухвалення закону про збільшення пенсій для колишніх військових, виявилися постраждалі з обох боків.

Як повідомляє прес-служба поліції міста Києва, у постраждалих травми різного ступеня тяжкості – зокрема, переломи ключиці, щелепи, носа й численні гематоми.

За версією силовиків, екстремісти принесли під стіни будівлі парламенту шини і хотіли їх підпалити. Якщо під час подій Євромайдану це було символом громадянської гідності суспільства, то тепер аналогічні дії розцінюються як злісне хуліганство.

«Працівники поліції намагалися припинити їхні дії, однак учасники акції почали агресивно себе поводити: вони кидали каміння та пляшки із запалювальною сумішшю в бік правоохоронців», – заявили в прес-службі ГУ Нацполіції в місті Києві.

А колеги з «Радіо «Свобода» деталізували:

«Поліція після сутичок відкрила кримінальне провадження за статтею «погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу».

Відомо, що як мінімум дев’ятьох учасників сутичок із числа мітингарів, за словами речника Нацполіції Ярослав Тракала, затримали.

Їх етапували в Шевченківський райвідділок поліції. Яка подальша доля затриманих громадян, невідомо. «Волинська газета» звернулася в прес-службу ГУ Нацполіції у місті Києва з запитанням, чи є серед затриманих та потерпілих уродженці Волині або люди, які тут постійно проживають, але наразі відповідь відсутня.

А паралельно з оцінкою чергових зіткнень біля українського парламенту в суспільстві все чіткіше формується переконання, що нинішні силові структури зовсім забули про кров Євромайдану і в ставленні до мітингарів пішли шляхом головорізів із «Беркута». В усякому випадку, відомство Арсена Авакова ніяк не може похвалитися результатом розслідуванням резонансних убивств (наприклад, журналіста Павла Шеремета чи учасниці АТО з Ічкерії Аміни Окуєвої), але мало не щотижня «відзначається» або розгоном мирних акцій протесту, або організацією провокацій, або незаконними обшуками суддів… Це – прямий шлях до спроби побудови жандармського режиму. Але він приречений на поразку.

Світлана КОМА.

На фото Олександра КЛИМЕНКА (Агенція «Reuters»): перед початком силового розгону акції протесту або заздалегідь зрежисованої провокації самих силовиків.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%