Мистецтво

Мистецтво

Мистецтво

Виставка мандрує по Волині…

З нагоди 147-ї річниці від дня народження Лесі Українки в Луцькій ЗОШ №3 радо вітали виставку коренепластики любомльського журналіста, літератора Володимира Філіпчука «Дивись у корінь».

Презентував її учням та вчителям заступник редактора «Волинської газети» Сергій Цюриць. Розповідь про автора та його вироби була дуже цікавою та повчальною, збагачена історіями про появу цих деревотворів та роздумами про ліс, його красу, яку потрібно вміти бачити та оберігати. Диво-витвори любомльчанина якнайкраще повертають людську уяву і до фольклорних мотивів та міфологем «Лісової пісні» з її незвичними, а часто й невидимими для людського ока, персонажами – як то лісовичок, перелесник, мавка, потерчата, той, що греблі рве і той, що у скалі сидить… Вироби народного умільця розбудили уяву школяриків і вони мали можливість пофантазувати й на теми Лесиних героїв. Леся Українка чи не першою у світовій літературі звернулася до проблеми збереження екології природи, дуже ретельно виписала образ чи не найпершого українського лісівничого – дядька Лева, що беріг не тільки дерева, а й розумів невидимий світ. Тож спогади про видатну землячку були сповнені любові і тепла.

Відкриття цієї виставки відбулося в галереї обласного науково-методичного центру культури, тепер із нею ознайомилися учні та вчителі Луцької ЗОШ №3, а далі вона помандрує в Шацький лісовий коледж дарувати позитивні емоції, радість та навчати бережливому ставленню до навколишнього середовища.

Олена РОМАНЮК.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (0) - NAN%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - NAN%
Виборці, бо вони носії влади. (0) - NAN%
Мені байдуже. (0) - NAN%