Люди як машини з виробництва сміття...

Люди як машини з виробництва сміття...

Якщо зауважити, скільки доросла людина за один рік продукує різних відходів своєї життєдіяльності, то виявиться, що для «гомо сапієнс» потрібно  більше відходів для створеного ним сміття та іншого непотребу, ніж місця для його біологічного тчи духовного існування!

 

За даними Міжнародної асоціації твердих відходів (ISWA), за 2017 р. у всьому світі було вироблено 1,84 мільярда тонн твердих побутових відходів. У середньому за минулий рік кожна окрема людина викинула 271,7 кілограма сміття. В Україні – більше 350 кг на душу населення.

Тож реально людина сама себе завалює горами непотребу. І фактично нічого не робить для зменшення  продукування шкідливих для довкілля матеріалів.

Мало того: з 1 січня 2018 р. Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Про це йдеться у статті 32 Закону України «Про відходи», до якої був доданий відповідний пункт ще у 2012 р.

«Цей пункт відповідає двом Директивам ЄС – 1999/31/EC та 2008/98/EC, які врегульовують поводження зі сміттям у країнах Європи, надають чітку послідовність дій, які необхідно виконувати із відходами, класифікують сміття, ставлять стратегічну мету скоротити кількість відходів, які вивозять на полігони», – зазначає портал «Текст».

Щоправда, на практиці до роздільного збору та утилізації побутових відходів ще дуже далеко.

Для порівняння: якщо торік в Україні продуковано понад 9,2 млн тонн відходів, то в сусідній Польщі трохи більше –  10,8 млн т. Але в нас 94,1% закопують у землю, а в сусідів – лише 44,7%. Решта йде на переробку або для виробництва теплової та електричної енергії.

Тому продовжуємо жити нераціонально, засмічуючи довкілля до критичної межі. А свідчення цього – старий радянський «ЗиЛ», який до самісіньких сутінок збирає сміття з території оптового ринку на «Варшавському базарі» обласного центру. Вантажівка догори завалена різними відходами «базарного виробництва», які відвезе на сміттєзвалище в с. Брище Луцького р-ну. І так щодня, крім понеділка. І – десятиліттями... І який там роздільний збір сміття?..

Світлана КОМА.

На фото автора: гора сміття за 1 день роботи базару.                                

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (165) - 30.8%