Від Міста Лева до Ганновер-Парку!

Від Міста Лева до Ганновер-Парку!

50 років творчої діяльності, 90 – від дня народження і – понад 300 пісень!


У Львівській філармонії відсвяткували подвійний ювілей – 90-річчя видатної української поетеси-піснярки, Заслуженої діячки мистецтв України Анни Канич та 50-річчя її творчої діяльності.

Анна Канич – талановита поетеса-піснярка відома не лише в Україні, а й поза її межами. Член НСПУ (2003 р.), Заслужений діяч мистецтв України (2008 р.), лауреат Ґран-Прі Міжнародного фестивалю «Київ. Вернісаж» (1995 р.).

Її ім`я уже давно увійшло в золотий фонд української пісенної лірики. У творчому доробку Анни Михайлівни – понад 300 пісень, завдяки яким здобули популярність десятки естрадних виконавців.

Багато років триває її творча співпраця з Відмінником освіти України Лесею Салістрою, яка виплекала цілу плеяду зірок естради. Пісні Анни Канич виконують лауреати конкурсів естрадної пісні Ігор Кобрин, Марія Крумшин, Таня Гринчишин, Соломія Григор’єва, Юліана Левко, Назар Тимошицький, Оля Вовк, Олег Данилюк, а також автори музики та виконавці Олесь Коваль, Наталка Кулинич і Олеся Олекшій.
Твори талановитої львів’янки увійшли у пісенний доробок сестер Байко, Оксани Білозір, Іннеси Братущик, Віктора Морозова, Марії Шалайкевич. Свого часу на слова Анни Михайлівни писали музику Анатолій Кос-Анатольський, Володимир Івасюк, Ігор Білозір, Ю. Варум, С. Петросян,  В. Дікшин, О. Щеглов. А тепер це роблять В. Камінський, О. Котовський,  О. Савко, М. Помірча, Л. Тизьо, В. Кобринович, Л. Кончаковський,  Л. Кобільник та інші.

– Коли я пишу вірш, – розповідає Анна Михайлівна, – то собі наспівую, але, в кінцевому результаті, музику пише досвідчений композитор. Наприклад, пісня «Заворожу». Я її постійно наспівувала і в такий спосіб запам'ятала слова. Цікаво, що я написала її в 17 років, в часи свого першого романтичного захоплення, а моя внучка Олеся Олекшій через 50 років написала музику до цієї пісні. Тепер цей твір звучить у виконанні Софії Федини, Оксани Доскочинської, Наталки Карпи. А з Сергієм Петросяном ми співпрацювали понад 30 років і написали більше ніж 80 пісень.

Пісні Анни Канич понесли у світ відомі музичні колективи, такі, як дитячі ансамблі «Дзвіночок», «Щасливе дитинство», «Писанка», «Галицька перлина», популярні ансамблі «Смерічка», «Ватра», «Галичина», «Мальви», «Соколи», «Арніка», «Мальви», «Галичанка» та інші.

– Ваша внучка Олеся Олекшій теж композитор? – запитав Павло Бриляк.

– Так. Вона закінчила музичну школу, музучилище і три роки навчалася в консерваторії. Зараз живе в Ганновер-Парку, в США. Разом із нею ми написали понад 10 пісень. Три з них отримали високу нагороду.

У творчому доробку львівської поетеси не тільки пісні, а також вісім книжок: збірки поезій «Неопалима купина» (1993 р.), «Львівські рапсодії» (2003 р.), «Молюся за Україну» (2006 р.), автобіографічна повість «Волошки серед терну» (2000 р.), поетична збірка для дітей «Пісні серця – юним талантам» (2003 р.), збірка інтимної лірики та пісень «Коли співає тиша» (2005 р.), збірка пісень «Музика рідного краю» та збірка оповідань для дітей «Жовтенька грушечка та інші оповідання Нуни» (2008 р.), збірка «Журавлині пісні». Але найбільш пам’ятним для поетеси був 1993 рік, коли вона видала свою першу збірку «Неопалима купина», у яку увійшло майже сто пісень. Ця збірка із передмовою поета Миколи Петренка вийшла небувалим на той час накладом у 7 тис. примірників і успішно розпродалася. У видавництві «Каменяр» вийшла художньо-документальна повість Анни Канич «Волошки серед терну» (2000 р.). За героями, сюжетами повісті чітко простежується конкретні життєві реалії, які добре доповнюються документальними світлинами конкретних осіб.

На творчому вечорі Анна Михайлівна розповіла декілька цікавих епізодів зі свого життя і прочитала ліричні свої твори на українській та польській мові.

На завершення творчого вечора народний депутат України Оксана Білозір (народна артистка сольно та ще в складі ансамблю «Ватра» неодноразово виступала в м. Луцьку, адже постійно наголошує, що вона – волинянка! – ред.) подарувала ювілярці декілька мелодійних пісень на її вірші і вручила Почесну Грамоту та відзнаку Верховної ради України.

Твори Анни Канич об'єднані спільною темою – любові до України. Її щире поетичне слово хвилює, надихає, тривожить... У межах творчого вечора, відбулась презентація нотної збірки «Журавлині пісні» та диску «Магія любові».

Волинські письменники приїхали також її привітати. Вони подарували їй не тільки живі троянди, а й свої книги із дарчими підписами, побажавши їй, щоб її слово мелодійно звучало ще багато-багато років.

– Відкрийте секрет Вашого оптимізму, цікавості і жаги до життя…

– Таємниця проста: любити свій край, людей та дітей, цінувати красу, яка тебе оточує. Так мене навчив батько, – усміхаючись відповіла вона.

Олександр СЕРЕДЮК.

На фото Андрея КУБЯКА: двічі ювілярка Анна Канич.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%