Хто посилав ковельських хлопців на війну?

Хто посилав ковельських хлопців на війну?


І чому заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук як екс-голова Міста залізничників і чинний депутат Ковельської міськради рік тому ходив у суди?

Виявляється, Сергій Кошарук відстоював права учасників Антитерористичної операції на отримання в місті земельних ділянок. Як не дивно, але блокувала рік тому цей процес нинішня більшість в місцевому органі самоврядування та особисто… градоначальник Ковеля Олег Кіндер!
Ось що повідомив у бурхливі дні лютого 2017 р. у мережі відкритого доступу Сергій Кошарук:
«Знову давав свідчення у суді. Пригадую, як Олег Олексійович на одній із сесій обіцяв мені часті відвідини суду. А все тому, що я з колегами добивався для АТОвців ті земельні ділянки, на які поклали око інші невідомі особи. Звичайно, Олегу Олексійовичу важко зрозуміти, чому більшість політичних сил у міській раді відстоюють інтереси АТОвців. «Хіба ж я їх туда посилав?», – ще у 2014 році зухвало заявив міський голова. Має Олег Олексійович сильну волю на власний розсуд одних – посилати, а інших – ні.
Цього разу Герою Роману Рибчуку довелося йти до суду, аби засвідчити своє законне право на земельну ділянку, яку виділили депутати. Такі суди – яскраве підтвердження того, що АТОвцям у Ковелі складно отримати землю. Спочатку їм кажуть, що землі нема, потім, коли з депутатською допомогою знаходиться нічийна земля, невідомі особи яро відстоюють її, не шкодуючи грошей на адвоката і не соромлячись змагатися у суді з людьми, які воювали за їх спокій. Прикро, що АТОвці змушені долати стільки перешкод для того, аби отримати заслужену винагороду у вигляді клаптика міської землі».
Крім цього, Сергій Кошарук наголошував:
«АТОвець Роман Рибчук мав у суді солідну підтримку. Друзі, рідні, громадські активісти та депутати, які голосували за надання Роману земельної ділянки, хоча б своєю присутністю хотіли засвідчити суду правоту АТОвця. Позивача – Сергія Васіна, на судовому засіданні не було. Як і під час попереднього слухання, інтереси невдоволеного ковельчанина представляв адвокат – Олександр Клімук.  Окрім мене, давали свідчення члени фракції «БПП «Солідарність», які належать до земельної комісії, – Сергій Вишневський, Ірина Роїк, а також голова Ковельського осередку Радикальної партії Олега Ляшка Олександр Місяць, який є співавтором проекту рішення про надання землі АТОвцю Роману Рибчуку. Викликали свідчити й начальника земельного відділу Вадима Логвінова, однак він не з’явився нібито з поважної причини». 
Що ж відбувалося в судовому засіданні?
Сергій Кошарук деталізував:
«Кожен свідок був змушений пояснювати суду, чому саме проект рішення АТОвця Романа Рибчука було підтримано на сесії. Я вкотре наголосив, що АТОвці мають першочергове право на отримання землі, адже це їм гарантувала держава. Представник Романа Рибчука клопотала суддю на наступне судове засідання викликати свідком і Олега Кіндера. Мовляв, міський голова дивно себе поводить. Він голосує за надання землі громадянину Сергієві Васіну, і утримується, коли надають землю Герою Роману Рибчуку. Напевно, це про щось свідчить? Однак суддя не підтримала клопотання, зіславшись на його усне подання. Продовження засідання буде 20 лютого. Все ж сподіваються почути й кілька слів від Вадима Логвінова: начальника земельного відділу знову викличуть у суд». 
У той же час сам Олег Кіндер волів судовий процес щодо землі для учасників АТО не афішувати. Але коли процес завершився, перекривши можливість проведення через сесію земельних рішень без погодження з АТОвцями,в Ковелі за наполегливості Сергія Кошарука та його однодумців таки вийшли на зрозумілий механізм розподілу через ведення реєстру, жеребкування та таке інше. 
І Олег Кіндер у цьому питанні вже підтримує учасників бойових дій на фронті…
В усякому випадку, на офіційному веб-порталі Ковельської міськради можна побачити багато інформації на «військову тему»,  але її вже немає на цю дратівливу земельну тему.
Хоча побіжно Олег Кіндер таки вимушений торкатися «військової проблематики». Наприклад, 15 лютого ц. р., виступаючи перед ветеранами війни в Афганістані, в якій із 1979 до 1989 рр. взяли участь понад 360 солдатів із Ковеля та Ковельського р-ну (16 із них загинули, 39 стали інвалідами), Олег Кіндер заявив:
«У збройних конфліктах на чужій землі українці з честю виконали свій військовий обов’язок, проявили мужність, кращі людські якості.  Прикро, але тепер «гарячою» точкою стала наша країна. Наші співвітчизники героїчно захищають інтереси незалежності своєї держави, її територіальну цілісність. Серед оборонців рідної землі чимало колишніх воїнів-інтернаціоналістів, які є прикладом згуртованості, справжнього чоловічого братерства. Доля ще раз перевірила вас на міцність, і держава ще раз переконалася – афганці незламні».
Що ж, можливо, тепер так поводиться Олег Кіндер, що вибори міського голови в Ковелі він виграв під стягами «Батьківщини», а зараз діє лише в фарватері народного депутата України від Ковельського округу №21, співвласника «Континіуму» Степана Івахіва, який в часи Віктора Януковича голосував серед іншого за диктаторські закони 16 січня, а тепер у складі некомплектної і нелегітимної групи «Воля народу» повністю працює на нову владу Банкової?
В усякому випадку, учасники АТО на це не зважають. У Місті залізничників нарешті запрацював прозорий механізм забезпечення цієї категорії фронтовиків обіцяними державою земельними ділянками. Хоча не все так гладко, як мріялося, тому це питання – на постійному контролі.

Світлана КОМА.

На фото з відкритих мереж: учасники АТО і Сергій Кошарук після чергового судового засідання в м. Ковелі, яке, врешті-решт, завершилося перемогою фронтовиків навіть у ковельському тилу.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (28) - 54.9%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.9%