Котячі непереливки

Котячі непереливки

Кому більше не щастить: людям чи тваринам?

То куди ж прямувати, коли дорогу кіт перебігає? Особливо – чорний!

Народні вірування та «забобони» просочуються у наше життя, здається, ще з молоком матері. І хоч часто ми розуміємо усю їх безглуздість, але подолати потаємні страхи вдається лише одиницям. 
Так, до чого все це? Ідучи зранку на роботу, стала свідком досить кумедної ситуації. Напевно, багато хто з вас опинявся на моєму місці, а дехто й виступав у ролі головного героя. 
Отож…
Центральна вулиця Луцька, кожен поспішає по своїх справах. І тут… звідки не візьмись, вигулькнув чорний кіт. Граційною ходою, не оглядаючись по боках, тварина спокійно перетнула вулицю. Чорний хвіст ще й не встиг заховатися за рогом будинку, а перехожі уже обдумували шляхи… відступу. 
Першою невидиму лінію переступила якась студентка, яка, напевно, й не помітила «невезучого» гостя. Але ж вулиця широка…. Тож наступна жертва «невезіння» одразу звернула на безпечну територію, яку вже інші перетнули, наче і планувала саме туди йти. 
А от черговий пішохід мене добряче повеселив. Солідний чоловік на хвильку призупинився, проводжаючи поглядом чотирилапого, ніяково посміхнувся і… попрямував за жінкою, котра показала приклад, як обминати «чорне невезіння».
До речі, це не вперше, коли я спостерігала за маневрами людини, яка до чого тільки не додумається, аби уникнути зустрічі з вусанями… І відволікає, і лякає тварину, аби та тільки передумала рухатися йому напереріз і йшла в будь-якому іншому напрямку!
Є у мене знайомий, якого просто накриває хвилями панічного страху, варто йому лише побачити чорного красеня, наче це не тварина, а монстр, що зійшов із сторінок творів Едгара Алана По. 
Що ж чужі страхи варто поважати, тож повернемось до котів.
У Древньому Єгипті їх вважали втіленням божества. Зустріч із цією твариною обіцяла людині щасливе сімейне життя і особисте благополуччя. Саме тому на питання про те, що робити, якщо чорна кішка перебігла дорогу, в Стародавньому Єгипті відповіли б так: вважати це божественним благословенням. Єгиптяни вірили, що саме в той день, коли відбулася зустріч з чорним котом, потрібно збирати врожай, торгувати і призначати важливі зустрічі.
Сприйняття чорної кішки, як передвісника нещасть, хвороб та сварок, прийшло до нас із Середньовіччя. У той час громадськість вірила, що чотирилапі служать відьмам та чаклунам, і з їхньої вини розповсюджуються різні смертельні епідемії, неврожаї, засуха. Саме тому зустріч із кішкою після сходу Місяця, згідно з повір’ям, прирікала людину на важку хворобу або навіть смерть. 
До речі, за народними віруваннями, чорний кіт не завжди приносить нещастя, біда чатує лише у тому разі, коли він рухається справа на ліво. Якщо ж тварина перебігає дорогу зліва на право, то на вас, навпаки, чекає успіх! Крім того, вважається, що «черниш» приносить щастя та благополуччя своїм господарям, а до незаміжніх та самотніх жінок приваблює кавалерів.
Якщо ж ви, все-таки, боїтеся переходити дорогу після чорної кішки, є декілька способів уникнути «нещастя». Перший, з якого я і розпочала розповідь, зачекати, доки хтось інший не переступить через невидиму траєкторію. Також можна плюнути через ліве плече, або ж перетнути лінію, рухаючись задом. 
Про дієвість цих способів не ручаюся, а от повеселити інших перехожих вам таки вдасться. Що, напевно, і є найкращою зброєю боротьби з невезінням, адже, що може бути сильнішим за хороший настрій?
І, головне, все залежить від вашого бачення та сприйняття. Тож надійтеся лише на хороше! А невезучі дні бувають у кожного, і коти тут зовсім ні до чого. Як співається у відомій пісні рок-гурту «Браво»: 
«Говорят, не повезет, если черный кот дорогу перейдет. А пока наоборот… Только черному коту и не везет»…

Ольга КОНОНЧУК.

На фото з відкритих джерел: класичний чорний кіт.

Від автора. Настає весняне тепло. І це означає, що котів (і чорних, і не дуже) на вулицях побільшає. Тому слід озброїтися «науковими знаннями», щоб спокійно ходити вулицями, а не тікати від чотирилапих мандрівників, куди очі бачать…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%