Чому Юлія Вусенко досі в Луцьку?

Чому Юлія Вусенко досі в Луцьку?

Представниця «Самопомочі» та науковець юрфаку Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки вже рік могла б працювати народним депутатом України, а натомість «застрягла» в міськраді, яку штормить.

 

«Ми фактично приходимо на сесію, як заручники, які бачать, розуміють, а вплинути на результат не можуть», – зазналася екс-секретар Луцької міськради від партії «Самопоміч» Юлія Вусенко, яка 1 березня разом із очільником групи «Народного контролю» Павлом Данильчуком, Миколою Федіком («Свобода») та екс-заступником Луцького міського голови Юрієм Моклицею (креатура нардепа Ігоря Лапіна, «Народний фронт»), провела зустріч із представниками окремих ЗМІ.

Оскільки «Волинську газету» на цей дійство не запросили, то доводиться використовувати інші джерела.

Колеги з порталу «ВолиньPost» наводять такі слова з виступу Юлії Вусенко:

«На сьогоднішній день все те, що відбувається в стінах міської ради, відбувається виключно через те, що люди пафосно заявляють про те, як займаються господаркою, а насправді прикривають величезні схеми з розподілу бюджетних коштів, які полягають у глобальному працевлаштуванні абсолютно всіх своїх найманих працівників, які дозволити їм прийти до влади, і які на сьогоднішній день уже переходять всі межі того, що стосується громади Луцька, а особливо – земельних питань... Всі лучани мають усвідомлювати, що йдеться про гектари землі, бо практика роздачі таких стала неодноразовою.  Усвідомлення того, що відбувається – це страшно, бо ті заяви, про які зараз говорять, про те, що мені настільки все одно, що навіть не соромно ні перед ким, спонукає задуматися, чим це все може закінчитися. Тобто, якщо за земельну ділянку люди готові давити один одного просто в сесійній залі, то уявіть собі, що можна говорити про майбутні вироби у цьому місті? Що взагалі можуть говорити люди, які обіймають певні посади у міській раді, як вони себе почувають? Ми вчора приймали питання на один гектар землі. А вибори – це питання про бюджет обласного центру, це питання про владу. Перед чим може зупинитися партія «УКРОП», що може зупинити цих людей?».
«Куди ми прийшли за рік роботи?», – пролунало риторичне запитання.

«Ми фактично приходимо на сесію, як заручники, які бачать, розуміють, а вплинути на результат не можуть», – зазначила Юлія Вусенко в «ВолиньPost».

Слід зазначити, що саме народні депутати з правлячої більшості БПП «Солідарність» і «Народний фронт» систематично зривають голосування за призначення дострокових виборів Луцького міського голови замість покійного Миколи Романюка. Недавно не натиснули на кнопки «за», зокрема, такі нардепи від Волині як Степан Івахів і Сергій Мартиняк («Воля народу»), тоді як усі інші – Ірина Констанкевич, Юрій Савчук, Ігор Лапін та Ігор Гузь за припинення безвладдя в м. Луцьку проголосували.

Та проект постанови не набрав достатньої кількості голосів, і орган місцевого самоврядування м. Луцька – досі без повноцінного голови, адже після смерті Миколи Романюка секретарем і виконувачем повноваження Луцького міського голови була спочатку Юлія Вусенко, а потім і донині – Григорій Пустовіт («Батьківщина»).

Крім цього всього, Юлія Вусенко за списком партії «Самопоміч» могла стати й народним депутатом України замість криворіжанки Олени Бабак, яка несподівано для багатьох вирішила скласти повноваження ще в березні 2017 р.

Ось як про це повідомляла тоді «Волинська газета»:

«Це виключно особисті причини. Я вважаю, що мені треба змінити мою діяльність. Я не політик, я більше експерт. Для мене політична діяльність є складною, як для людини»,  – пояснила Олена Бабак своє рішення «Українським новинам», яке насамперед озвучила лідерові партії Андрієві Садовому.

Якщо в Олени Бабак у партійному списку був №8, то в Юлії Вусенко – №36. Відтак, одразу вона в парламент не потрапила, а зупинилася буквально за крок до набуття депутатських повноважень. Щоб очікування на вакансію не було марним, лідер волинської «Самопомочі» як депутат Луцької міськради стала секретарем органу місцевого самоврядування, а після смерті міського голови Миколи Романюка – фактично виконувачем мера, хоча на сесії депутати так і не проголосували за факт визнання Миколи Ярославовичем таким, який не виконує обов’язки міського голови від 2 лютого 2017 р. – дня смерті.

Але чи стане Юлія Василівна народним депутатом? Здавалося б, проста процедура для неї перетворюється на справжнє випробування. По-перше, щоб піти на роботу в парламент, Юлії Вусенко треба звільнитися з посади секретаря міськради. А це питання – лише в компетенції депутатів. Якщо пригадати події недавнього минулого, то Григорієві Пустовіту, щоб стати в березні 2014 р. головою облдержадміністрації, треба було скликати термінову сесію, де його й звільнили з посади секретаря...

Чи зберуться депутати зразка 2017-го на позачергову сесію, щоб звільнити Юлію Василівну – це доволі проблематичне питання: якщо кворуму не вистачило для визнання Миколи Романюка таким, який не виконує функції міського голови через його ж смерть, то звідки ці голоси візьмуться, щоб відпустити Юлію Вусенко в парламент?

Але навіть якщо більшість і вдасться знайти, підключивши адмінресурс «БПП «Солідарності» з обласного рівня на кшталт Володимира Гунчика, виникає інша дилема: кого з середовища противників союзу «УКРОПу» і «Батьківщини» рекомендувати на цей важливий пост? Консенсусу може не бути, і це ще один аргумент на користь того, що Юлія Вусенко залишиться в Луцьку, а не поїде в Київ.

Та й лідер фракції «Самопоміч» Олег Березюк 11 березня 2017 р. повідомив  у коментарі «Українській правді», що наразі не вирішено, чи до Верховної Ради України за списком партії пройде Юлія Вусенко, яка виконує обов'язки мера Луцька, чи хтось інший. 

«Поки невідомо, хто буде (в Раді) замість Бабак», –  коротко сказав зазначив Олег Березюк».

Таким чином, Юлія Вусенко й залишилася в м. Луцьку рядовим депутатом. Замість того, щоб уже давно поповнити когорту парламентарів від Волині та приносити велику користь усій області з найвищого органу законодавчої влади держави,  стає учасником потасовок у міськраді та потім проводить із окремими депутатами для окремих медіа брифінги...

Сергій ШРАМЧУК.

На фото порталу «Волинь 24»: про свавілля в нинішній Луцькій міській раді говорять екс-заступник Луцького міського голови Юрій Моклиця (креатура нардепа Ігоря Лапіна, «Народний фронт»), Юлія Вусенко («Самопоміч»), Павло Данильчук («Народний контроль») і Микола Федік («Свобода»).

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%