Сторінками минулого 1.03.2018

Сторінками минулого 1.03.2018

95 років тому
Під поляками
«Вже четвертий рік, як народ наш волинський опинився під польською владою. Цей час добре дався взнаки нашій Волині. Куди не поглянемо, всюди лихі зміни: українські школи поробились польськими, урядовці всі поляки, велика сила земель волинських віддана полякам. Тільки народ український залишився таким же, хоча його більш усього хочуть зробити польським. Але цьому не бути. Перше, тому що над ним знущаються. А друге – не в той час почали…».
(«Проліски», 1923 р.).

75 років тому
Селянство – вороже?
«Провідні керівники комуністичної партії добре зрозуміли, що селянство уявляє з себе ворожу большевизму силу. Про це неодноразово казав Сталін, це стверджував Лєнін, кажучи, що селянство «породжаєт капіталізм єжєднєвно, єжєчасно: в массовом масштабє»! І тому в 1933 р. Москва організувала в Україні голод…».
(«Волинь», 1943 р.).

50 років тому
Шляхами комісара
«Піонери і комсомольці школи-інтернату смт Іваничі обладнали музей імені Лєніна та «Клуб цікавих зустрічей». Велике враження на них склали розповіді дочки й сина комісара 124-ої стрілецької дивізії Г. І. Жилякова, яка в червні 1941 р. першою прийняла на себе удар гітлерівців… Згодом діти пройшли бойовими шляхами дивізії, а також знайшли новий матеріал про подвиги розвідника Миколи Кузнєцова…».
(«Колос», 1968 р.).

15 років тому
Трагедія Красного Саду
«Саме зі знищення волинського села Красний Сад на Горохівщині 19 квітня 1943 р., коли загинуло 104 мирних українці, і почався польсько-український конфлікт, який згодом отримав назву «Волинської трагедії»… Тому постійна комісія облради з питань духовності, освіти, культури, науки, релігій, ЗМІ, зв’язків із громадськими організаціями та політичними партіями на чолі з Миколою Вельмою прийняла звернення до Президента, Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, де вважала недопустими заплановані на 11 липня 2003 р. масштабні заходи на Волині з вшанування жертв польського населення. З цього приводу до голови облради Василя Дмитрука також звернулися народні депутати Володимир Бондар, Борис Загрева, Євген Кирильчук і Сергій Шевчук».
(«Слово і діло», 2003 р.).
На фото Богдана ГОНЧАРУКА: спілкуються народний депутат України Володимир Бондар та вже колишні Луцькі міські голови Антон Кривицький і Микола Романюк.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%