53 мученики Кремля

53 мученики Кремля

Верховна Рада України 1 березня ц. р. звернулася до парламентів іноземних держав із пропозицією засудити політичні репресії Росії проти громадян України і допомогти звільнити політичних в’язнів та запідозрених у шпигунстві з в’язниць Кремля. За відповідну постанову у середу проголосував 241 народний депутат.

 

Як деталізує «Українська правда», парламент просить використати всі можливі міжнародні політико-дипломатичні та санкційні механізми стосовно Російської Федерації з метою «негайного звільнення нею всіх заручників, захоплення яких спричинене збройною агресією Російської Федерації проти України».  

Також Верховна Рада просить докласти зусиль, щоб звільнити українців, які незаконно утримуються Росією. Зокрема:

Олега Сенцова, Романа Сущенка, Олександра Кольченка, Павла Гриба, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Еміра-Усеїна Куку, Мусліма Алієва, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова, Сергія Литвинова, Віктора Шура, Олексія Чирнія, Валентина Вигівського, Руслана Зейтуллаєва, Юрія Прімова, Рустема Ваітова, Ферата Сайфуллаєва, Олександра Костенка, Андрія Коломійця, Енвера Мамутова, Рустема Абільтарова, Зеврі Абсеітова, Ремзі Меметова, Теймура Абдуллаєва, Узеіра Абдуллаєва, Рустема Ісмаілова, Айдера Саледінова, Еміля Джемаденова, Марлена Асанова, Сейрана Салієва, Мемета Белялова, Тимура Ібрагімова, Сервера Зекіряєва, Ернеса Аметова, Євгена Панова, Дмитра Штиблікова, Олексія Бессарабова, Володимира Дудку, Гліба Шаблія, Олексія Стогнія, Миколу Шиптура, Еміля Мінасова, Бекіра Дегерменджи, Асана Чапуха, Кязіма Аметова, Руслана Трубача, Ісмаіла Рамазанова, Євгена Каракашева.

Також Верховна Рада просить докладати зусиль, щоб звільнити всіх інших незаконно ув’язнених і незаконно утримуваних громадян України на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, окремих районів Донецької і Луганської областей та на території Російської Федерації.

«Водночас, парламент просить вимагати від Росії забезпечити безперешкодний допуск міжнародних місій та правозахисних організацій на тимчасово окуповані території України з метою здійснення постійного моніторингу за ситуацією у сфері додержання прав людини.

Під час виступу у Верховній Раді перед голосуванням перший віце-спікер Ірина Геращенко заявила, що до цього списку буде додано Миколу Сизановича:

«Вперше парламент зараз приймає постанову, в якій поіменно називаються, як українці, так і кримські татари, яких утримують в тюрмах окупованого Криму, в Лєфортово, в інших тюрмах РФ. І ми маємо кілька жахливих випадків, коли громадян з окупованого Донецька чи Луганська вивозили в Ростов а потім до Сибіру. Це, наприклад, Микола Сизанович. Ми також маємо назвати його ім’я», – зазначає «Українська правда».

Чи є серед озвучених прізвищ уродженці Волині, наразі невідомо.

Світлана КОМА.

На фото «Известия в Украине»: плакат із вимогою звільнити журналіста Романа Сущенка на офісі київської інформагенції, де він працював.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%