Скоро всі виїдуть у Польщу?

Скоро всі виїдуть у Польщу?

Ковельський футболіст Тарас Романчук 2 березня ц. р. отримав паспорт громадянина Республіки Польща та заявив, що готовий грати за збірну сусідньої держави.

 

Україна втрачає не тільки мільйони людей працездатного віку, які через економічну катастрофу в себе вдома їдуть на заробітки в країни ЄС, а найчастіше – в сусідню Польщу, де кількість наших «робочих рук» уже перевищила 2 млн осіб.

Успішніші влаштовуються в Польщі на постійній основі та навіть отримують громадянство РП. Серед них – 26-річний уродженець м. Ковеля Тарас Романчук, який недавно навіть грав на «Новорічному турнірі» з міні-футболу в м. Луцьку.

Тарас Романчук професійну кар’єру футболіста починав в аматорському ФК «Ковель-Волинь», потім виступав за володимир-волинський «BRW-ВІК». У 2013-2014 рр. захищав кольори друголігової польської команди «Легіоновія» (Легіоново), а потім перейшов в нинішній клуб у прикордонному з Білоруссю м. Білосток.

За свій нинішній польський клуб українець виступає під №6 і грає в півзахисті. Встиг забити 5 голів у ворота суперників. До речі, команда «Яґєллонія-Білосток» була заснована ще в 1920 р. і веде родовід від організованого польськими військовими 42 Полку піхоти клубу «ВКС 42 Полк піхоти Білосток».

Голова Польського футбольного союзу, легендарний у минулому гравець «кадри» Збіґнєв Бонєк 2 березня ц. р. повідомив, що Тарас Романчук готовий грати в польській команді.

Мовляв, він є одним з футболістів польської Екстра-класи (аналог української Прем’єр-ліги, – ред.), що виділяється своїм талантом. Протягом цього сезону він забив 4 голи у 22 матчах ліги, а його клуб, «Яґєллонія-Білосток», займає перше місце в своїй групі. Після того, як йому надали громадянство Республіки Польща, в ЗМІ з’явилися припущення, що Тарас Романчук скоро матиме дебют у збірній Польщі», – повідомили колеги з «Польського Радіо».

Сьогодні з футболістом розмовляв голова Польського футбольного союзу Збіґнєв Бонєк.

«Я хотів дізнатися (...) про наміри гравця «Яґєллонії» щодо польської збірної», – сказав він.

За словами Збіґнєва Бонєка, футболіст готовий грати «виключно для збірної Польщі».

«Ми не хочемо нікого з футбольної спільноти переконувати прийняти польське громадянство і пропонувати гру в біло-червоній футболці. Також є питанням етики і вимогою доброї поведінки, щоб поговорити з людиною, яка чудово грає у футбол в Екстра-класі, а про польське громадянство клопоталася без підтримки Польського футбольного союзу. Романчук однозначно заявив, що готовий грати виключно за Польщу, якщо тільки це схвалить тренер збірної Адам Навалка», – сказав «Польському Радіо» Збіґнєв Бонєк.

Тож якщо «кадра» хоче бачити в себе корінного волинянина Тараса Романчука, то в майбутніх міжнародних змаганнях із футболу цілком може статися ситуація, коли наш співвітчизник у біло-червоній футболці вийде на матч проти українців, серед яких за збірну на чолі з Андрієм Шевченком виступають такі відомі на Волині гравці як Євген Хачеріді, Артем Федецький і Богдан Бутко

Сергій ШРАМЧУК.

На фото з відкритих джерел: ковельчанин Тарас Романчук уже польський громадянин…

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (212) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (124) - 27%