«Геомоніторинг-Волинь» нічого не міряв, а гроші «розпиляв»?

«Геомоніторинг-Волинь» нічого не міряв, а гроші «розпиляв»?

«Виплив» земельний «гріх» десятилітньої давності на суму понад 50 тис. «баксів»… Чи ніякого порушення не було, а справа – результат зовсім недавнього розподілу землі під забудову в обласному центрі, який закінчився масовим рукоприкладством у міськраді?

 

Слідчими слідчого відділу прокуратури Волинської області повідомлено про підозру у службовому підробленні та розтраті державного майна шляхом зловживання  службовим становищем, вчиненій у особливо великому розмірі, за попередньою змовою групою осіб, колишньому начальнику Головного управління Держкомзему у Волинській області. Йдеться не про Василя Василенка, відставки якого з посади керівника Держгеокадастру торік вимагали депутати облради, але профільне міністерство якого перевело на аналогічну посаду в Хмельницьку обл… Справа стосується нинішнього начальника управління земельних ресурсів Луцької міськради Сергія Шабалу, який іЗ січня 1999 р. до грудня 2009 р. був начальником обласного управління земельних ресурсів та начальником Головного управління Держкомзему у Волинській області.

«У 2008 р. посадовець, змовившись із директором ПП «Геомоніторинг-Волинь», із яким за результатами тендеру було укладено договір на проведення інвентаризації земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів на території Рожищенського, Володимир-Волинського та Горохівського р-нів Волинської області, заволоділи та розтратили бюджетні кошти, призначені для оплати цих робіт. Підприємство, яке мало виконати роботи, не володіло належним обладнанням для їх проведення та не мало відповідних фахівців, відтак, фактично не провело інвентаризації земель, а документація, виготовлена ним, була непридатною для використання в роботі», – зазначає прес-служба Прокуратури Волинської області.

Попри це, у грудні 2008 р. директор підприємства підписав та скріпив відтисками печатки акти прийому-передачі виконаних робіт, які містили неправдиву інформацію про те, що ПП «Геомоніторинг-Волинь» нібито ці роботи виконало. Начальник Головного управління Держкомзему у Волинській області, знаючи, що відомості, вказані в актах, не відповідають дійсності, підписав їх та передав до бухгалтерії управління для здійснення за ними оплати.

«На підставі цих завідомо підроблених документів на рахунок підприємства було безпідставно перераховано кошти в загальній суму 423500 грн (це майже 50 тис. доларів США за курсом гривні на той час, – ред.). Наразі посадовцю повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України. Триває досудове розслідування», – деталізували в відомстві, яке очолює Максим Киричук.

У той же час можна припустити, що прискіплива увага не до Василя Василенка, а до Сергій Шабали виникла одразу після скандального голосування депутатів Луцької міськради за виділення кількох гектарів землі під забудову в р-ні вул. Рівненської.

 Роман УСТИМЧУК.

На фото з порталу «Під прицілом»: один із аркушів скарги ПП «Геомоніторинг-Волинь» на тендерні процедури з замовленням земельних робіт, адресований у 2013 р. тодішньому прокуророві-регіоналові Андрієві Параці.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (224) - 44.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 29%