Культурний американський експорт.ФОТО

Культурний американський експорт.ФОТО


У вихідні поціновувачі джазового мистецтва зібралися в обласному театрі ляльок, щоб послухати джаз-квартет Арі Роланда з Нью-Йорка.

Представив музичний колектив лучанам аташе з питань культури Посольства США в Україні, яке й сприяло в організації концертного туру українськими містами, Ендрю Пол. Він наголосив: «США хочуть продовжувати культурні взаємини з Україною, а джаз – це давній культурний американський експорт, демократична форма музики. Перед вами виступить квартет, у котрому кожен музикант займає місце, де може себе найліпше виразити, але усі разом працюють так, аби зробити якнайкраще».

Варто назвати учасників колективу. Це Арі Роланд (котрабас), Заїд Нассер (альт саксофон), Паскуале Грассо (гітара) та Кіт Балла (барабан). Кожен із них під час концерту викладався на повну, демонструючи високий професіоналізм та закоханість у музику, яку виконують. А натхнення квартет черпає у класичному джазі 30-х та 50-х років ХХ ст. – «золотій ері джазу». Тому звучали твори Луї Армстронга, Каунта Бейсі, Дізі Ґілеспі та інших. Відому композицію «Summertime» квартет заспівав разом із залом, і недаремно, адже в 1930-х її написав американець Джордж Ґершвін під впливом української пісні «Ой ходить сон коло вікон». Не обійшлося і без джазових інтерпретацій на тему ще кількох наших відомих творів: «Червона рута», «Несе Галя воду» та «Чом ти не прийшов». Глядачі зреагували миттєво: просто вибухнули гарячими оплесками. Ніхто не залишився байдужим. Керівник гурту Арі Роланд постійно спілкувався із залом, коментуючи виконання композицій. Усі розуміли музиканта і без перекладача.

Наталія ГЛАВНІЧЕК.


Фото Любомира БЕЗРУЧКА.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (71) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%