Корупція «зарубала» «Ягодин» і «Устилуг»

Корупція «зарубала» «Ягодин» і «Устилуг»

Через масове злодійство та тотальну нездатність ефективно співпрацювати з Євросоюзом, Брюссель повернув із України назад майже 30 млн євро, котрі планувалися для розбудови міжнародних пунктів пропуску. Серед «заморожених» проектів – ПАММ «Ягодин» і «Устилуг»… Що далі?

 

Це намагався офіційно з’ясувати народний депутат України від Володимир-Волинського округу №19 Ігор Гузь, який звернувся до Міністра фінансів Олександра Данилюка. Нещодавно Ігор Володимирович отримав відповідь, із суттю якої ознайомив портал «Буг»

За інформацією Мінфіну, в 2013-2016 рр.  Державна фіскальна служба в рамках Програми прикордонного співробітництва «Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства (ENPI)» впроваджувала два проекти із модернізації пунктів пропуску на західному кордоні на загальну суму 7,7 млн євро. Однак, у серпні 2017-го в результаті перевірки місії ЄС фактичне втілення проектів визнали незадовільним та припинили.

Також у міністерстві зазначають, що на цільову програму «Керівництво та управління у сфері фіскальної політики» у Держбюджеті на 2018 р. фактично заклали лише 1,76 мільярда із 5,1 мільярда необхідних. У тому числі гроші не передбачили на модернізацію пунктів пропуску «Ягодин» та «Устилуг».

«Прикро, що уряд знову «зарубав» плани щодо ремонту та модернізації наших пунктів пропуску. Фактично це – ворота країни до Євросоюзу, але їх забезпечення залишає бажати кращого. Переходи потрібно не тільки модернізовувати, але і відкривати нові, зокрема: «Адамчуки-Збереже» та «Кречів-Крилув», – прокоментував Ігор Гузь, який входить у нинішню більшість у Верховній Раді України та голосував за теперішній склад КМУ.

 «Наша область має плюси – бо ми на кордоні, маємо три митних переходи. «Адамчуки-Збереже» (у нас – Шацький р-н), можливо добудують, «Кречів-Крилув» (Іваничівський р-н) буде, ймовірно, четвертим. Це – правильний напрямок. Приміром, іноземний турист має безперешкодно приїжджати до нас, відвідувати Шацькі озера», – сказав Ігор Гузь.

«Проте, за словами народного депутата, оновлення пунктів пропуску та запровадження електронних сервісів не надто вигідне корумпованим чиновникам», – пише «Буг».

«Ми прекрасно знаємо про тотальний рівень контрабанди, яка фактично «кришується» із Києва. І поки ці люди будуть мішками возити гроші в столицю, ситуація не зміниться», – наголосив народний депутат.

Конкретніше про тих, хто возить і кому саме, Ігор Володимирович не сказав.

Світлана КОМА.

На фото Генрика КОСТЄЛЬНИ: польські прикордонники в с. Крилув демонструють новітню техніку з охорони свого східного кордону.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (67) - 15.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (202) - 45.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (118) - 26.7%