Спроба масового теракту чи «чорна смуга» Володимира Рубана?

Спроба масового теракту чи «чорна смуга» Володимира Рубана?

Глава СБУ Василь Грицак після термінової зустрічі з Президентом Петром Порошенком 9 березня 2018 р. на спеціальному брифінгу заявив, що затриманий напередодні керівник «Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан у змові з керівництвом ОРДО готував теракт у центрі Києва, в якому мали постраждати тисячі людей.

 

«Завдяки вжитим СБУ заходам вдалося попередити масштабні теракти в Україні, які могли призвести до великих людських жертв. Жертвами цих терактів могли стати тисячі мирних громадян, а також окремі політики, посадовці та народні депутати», – цитують Василя Грицака колеги з «Української правди».

Колишній випускник Луцького педінституту повідомив, що 8 березня 2018 р. за результатами довготривалої спецоперації в районі КППВВ «Майорськ», що поблизу окупованої Горлівки Донецької області, Служба безпеки України затримала Володимира Рубана, який «організував незаконне перевезення з тимчасово непідконтрольної Україні території Донецької області на автомобілі «Мерседес Бенц Спринтер» великої партії вогнепальної зброї, боєприпасів та інших засобів ураження».

«Хочу звернути увагу, що нами в коробках, де були складені гранати виявлено упаковочний лист від 11. 06. 16 військової частини 08819. За нашими даними, це частина 1 Армійського корпусу «ДНР», – додав Василь Грицак.

Уродженець с. Буща сусіднього з Волинню Дубенського р-ну Волині також повідомив, що в листопаді 2017 р. Володимир Рубан організував незаконне перевезення засобів ураження території ОРДО до підконтрольної Україні території. Було продемонстровано аудіозапис, де нібито після першого ввезення в листопаді з території ОРДО до України засобів ураження Володимир Рубан сам перераховує ці засоби ураження.

«В ході здійснення досудового розслідування, зокрема проведення негласних розшуково-слідчих дій, здобуто вагомі докази і достатні докази, які свідчать про те, що Рубан, діючи за попередньою змовою з очільниками терористичних організацій так званої «ДНР» Захарченком О. В. та Тимофєєвим О. Ю., а також іншими особами спланували та вчинили конкретні дії, направлені на підготовку та вчинення серії терактів в центральній частині міста Києва із застосуванням вищевказаної зброї та вибухових пристроїв», – сказав Василь Грицак.

За його словами, «Українська правда» повідомляє: СБУ має ґрунтовні докази того, що громадяни Захарченко та Тимофєєв на прізвисько «Ташкент» причетні до готування кривавого теракту в центрі Києва із застосуванням зброї, в тому числі російського походження. Він пообіцяв пізніше оприлюднити документальні свідчення того, що планувалося вчинити масові теракти. За його словами, з мінометів мали масово розстріляти частину міста Києва.

«Мало бути якомога більше трупів, крові. Йшлося про тисячі загиблих. І як говорили їхні куратори з «ДНР» і з Москви: «Має бути багато трупів, багато крові і має бути хаос». Внаслідок чого люди мають вийти на вулицю, а війська мають повернутися з зони АТО і прийти на Київ. Щоб показати, що в Україні є громадянська війна!», – розповів глава СБУ.

Василь Грицак також переконаний, що підготовка теракту відбувалася за вказівкою Росії.

!Шановні журналісти, громадяни України! Ви вірите в те, що Захарченко чи «Ташкент» взяли на себе відповідальність, спорядили Рубана такою кількістю зброї, засобів ураження, мінометів, протитанкових мін, щоб вчинити в Києві теракти і щоб про це не знали куратори з Москви, що вони не дали санкцію на ці речі? Ні я, ніхто із працівників СБУ, слідчих, процесуальних керівників у це не вірив…», – заявив Василь Грицак.

Тим часом після перебування в статусі затриманого в СІЗО м. Маріуполя Володимира Рубана 9 березня привезли в столицю, де Шевченківський райсуд м. Києва після обрання запобіжного заходу визначив йому 60 діб арешту з перебуванням в ізоляції від суспільства.

Сам підозрюваний у залі суду пояснив це все «чорною смугою у стосунках із СБУ». Про обставини затримання Володимир Рубан сказав так:

«Я взагалі не маю перепустки на перехід на непідконтрольну територію Донбасу, а операція була спланована офіцером українських спецпризначенців з позивним «Кедр». Я лише мав перевезти один товар на ту сторону, а з того боку, за словами «Кедра», я мав перевезти меблі»…

Роман УСТИМЧУК.

На фото з архіву «Волинської газети»: поштові ювілейні марки банд формування ОРДЛО на честь першої річниці «коронування» ватажка «ДНР» Олександра Захарченка, який, за версією СБУ, і доручив Володимиру Рубану провезти в Україну велику кількість зброї та влаштувати в м. Києві грандіозний теракт.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (224) - 44.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 29%