Потрібні для кожного дому

Потрібні для кожного дому Де роблять сірники?

У містечку Березне, що на Рівненщині, знаходиться Українська сірникова фабрика. Вибір цього місця пояснюється тим, що північ Рівненщини забезпечений сировиною для виготовлення сірників – осикою.

22 червня 2004 року було зареєстровано ТОВ «Українська сірникова фабрика». Приватна фірма нині повністю займається випуском і реалізацією сірників, а державне підприємство постачає фірмі сировину, надає транспортні та послуги складування сірників. Близько 90% працівників державного підприємства перейшли на роботу в приватну фірму.

Проектна потужність фабрики – 630 мільйонів коробок сірників у рік, що забезпечує потреби України приблизно на 35 відсотків. Фабрика працює в тризмінному режимі, за добу виробляють два мільйони коробок. Середнє наповнення сірників у кожній – 40 штук.

Технологічний комплекс складається з чотирьох основних автоматичних ліній, потужність кожної з яких становить 200 тисяч коробок сірників за зміну.

У виробництві українського сірника активну участь брали інші вітчизняні товаровиробники: осикою забезпечувало об'єднання «Рівнеліс», картоном – Обухівський картонно-паперовий комбінат, парафіном – Дрогобицький нафтопереробний комбінат, клеєм – Сєверодонецьк, тарою – Жидачівський комбінат, пакувальним папером – місцева Моквинська паперова фабрика. Рівненська сірникова фабрика випускає якісну та оригінальну продукцію, що довгий час успішно конкурує з білоруською та російською продукцією.

Для виготовлення сірників використовують осику. Дерево постачають з трьох областей – Рівненської, Волинської та Житомирської.

Компанія імпортує товари з Німеччини, Росії та Швеції; експортує товари в Болгарію, Грузію, Литву, Польщу, Румунію.

Проте, виробництвом сірників фабрика не обмежилася. З 2015 р. компанія, окрім газових, камінних, господарськи та рекламних сірників, почала виготовляти декоративні, весільні та господарські свічки.

«Чи може бути парафінова свічка витвором мистецтва?» – Так!

Таку відповідь дають майстри Української сірникової фабрики м. Березне, які виготовляють різнокольорові декоративні свічки методом ручного різання та формування ще теплого парафіну. Така свічка є справжнім витвором мистецтва, що милує око і вражає своєю витонченістю.

Ідея налагодити виготовлення такої досить нетипової для сірникової фабрики продукції виникла після того, як на фабриці освоїли виготовлення високоякісних пресованих побутових парафінових свічок, що мають подовжений час горіння. Тим більше, спеціально шукати матеріали не було потреби – парафін у великій кількості використовується при виготовленні сірників.

Ця цікава ідея була блискуче втілена, і тепер Українська сірникова фабрика крім традиційної продукції випускає справжні витвори мистецтва з парафіну – різнокольорові свічки ручної роботи.

Майстерня декоративних свічок освоїла дуже велику кількість їх видів, як по техніці виконання, так і по формі та розмірах ( класичні різблені, з декупажем, пористі, циліндричні, шарові, однотонні і різнокольорові і т.п.)

Анна АРТЮХ,

студентка факультету філології та журналістики СНУ ім. Лесі Українки.

Фото взято з відкритих джерел.

 


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (224) - 44.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 29%