Сторінками минулого 15.03.2018

Сторінками минулого 15.03.2018

95 років тому
«Умикання нєвєст»
«Росії нема. Вона перестала існувати. Великий колос умер від внутрішньої недуги – імперіалізму… Закони атавізму – сильніші за писані теорії. Імперіялізм передається в крові. Передається він і від московських батьків-анархістів дітям-комуністам. Совєцький Союз – це не добровільна подружня умова, а старе дике «умикання нєвєст». Україна не об’єднувалася з Москвою, а її окупували за поміччу московського війська та червоних урядовців, а противників цього акту було замордовано або вигнано».
(«Праця», 1923 р.).

75 років тому
Не ОУН, а Фірер…
«Сьогодні нам видається можливістю повідомити читачів про деякі спостереження з табору так званої Організації Українських Націоналістів… Так, приміром, Михайло Хлопецький із села Б. сказав: «Всякими обіцянками мене обдурила ОУН, і я пішов до їх. Мене призначили в учбову частину, і я познайомився з цілим рядом главарів. В розпорядженні ОУН є велика кількість здобутих харчових припасів і різного одягу. Велику частину цієї добичі главарі продають на базарах по дуже великим цінам… А виручка йшла на п’янку главарям! Тому українські селяни! Посиленою працею на ріллі, виконанням своїх обов’язків докажіть свою подяку Фірерові і Німецькій Армії за визволення від большевицького гніту!»
(«Клич», 1943 р.).

65 років тому
«Нащадки» Дзержинського
Що «залізний Фелікс» – основоположник зловісного карального органу більшовиків із абревіатурою ВЧК – ніколи не бував на Волині, то відомий факт. В усякому випадку, колгосп в с. Облапи Ковельського р-ну назвали іменем поляка Дзержинського, хоча в часи панування в Західній Україні Другої Речі Посполитої тут «під час боротьби з буржуазно-поміщицьким режимом місцеві комуністи очолили боротьбу, вивішуючи червоні прапори та розповсюджуючи листівки». А ще в часи СССР тут розбудовували соціальну та культурну сферу, тож «справжньою окрасою села, перша згадка про яке датується 1509 р., став споруджений у 1963 р. клуб».
(«Прапор Леніна», 
1963 р.).

15 років тому
Владні перекоси
Звітуючи перед депутатами, голова облради Василь Дмитрук наголосив: «Майже половина справ, віднесена до компетенції держадміністрацій, по суті, є справами місцевих громад… Як результат – розмиваються межі між державною і муніципальною владами. Держава занадто переобтяжила себе регіональними проблемами і не справляється з ними…».
(«Віче», 2003 р.).

Підготував 
Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%