Доля державних мільйонів

Доля державних мільйонів


Одного разу почула цікаву думку від співрозмовника: «Нема нічого гіршого, аніж жити у часи реформи». Отож, сьогодні ми спробуємо розібратися у цьому вислові, порівнюючи, як живуть і працюють у реформаторські часи на Волині та Харківщині. Беручи до прикладу важливу для громади справу – будівництво та збереження соціальних об’єктів. 

Пісочин, Харківщина

Від селище Пісочин до Харкова – рукою подати. Сьогодні воно має не тільки свою місцеву спортивну школу, але й новий фізкультурно-оздоровчий комплекс. А ще в цьому селищі є супер-нова, сучасна, в мікрорайоні «Мобіль» – школа перша, яку побудували  в Харківській області за останні 12 років. Власний бюджет селища за 2017 рік складав 52 млн грн.
Отож, хронологія події виглядає так:
20 січня 2018 р. у селищі було відкрито фізкультурно-оздоровчий комплекс, його збудували за рік і два місяці. Загальна площа – 1402, 8 кв. м, є багато різних секцій та інших нюансів, про якій далі піде мова.   
Всього лише за два роки в Пісочині побудована надсучасна школа – перша в області за 12 років. А на початку цього року в селищі відкрили новий фізкультурно-оздоровчий комплекс, який побудований всього за рік і два місяці.
– Із фонду регіонального розвитку було виділено більше 8 мільйонів, – розповідає голова Пісочинської селищної ради Олег Чорнобай. – Саме 1 вересня минулого року ми здали в експлуатацію нову школу. На будівництві ми зекономили майже 5 млн грн, відтак, за рішенням комісії ці кошти були залучені на будівництво фізкультурно-оздоровчого комлексу. Ми не планували збудувати цей об’єкт так швидко, але оскільки кошти були перерозподілені на будівництво комплексу, то потрібно було їх освоїти. Таких комплексів на території Харківської області збудовано три. 
Зауважу наперед – загальна вартість будівництва нової сучасної школи склала 74 млн грн.
– 48 млн грн нам виділили з державного бюджету, з фонду регіонального розвитку, – розповідає про вартість цього будівництва голова Пісочинської селищної ради Олег Чорнобай. – Ще 9,6 мільйона – це наші гроші. І майже по 8 мільйонів – виділили обласна та районна ради.
Будівництво школи розпочалось наприкінці 2015 року, – продовжує селищний голова Пісочина. – На цьому місці, де колись був пустир, побудували сучасний навчальний заклад. Тут є сучасна бібліотека, світлі класи, створено інклюзивний клас. В будівлі –  пандуси, ліфт, які дозволяють людям з обмеженими можливостями мати безперешкодний доступ до освітньої установи.
Школа у Пісочині має привабливий  вигляд. Тут хочеться вчитися. Поблизу школи розташований стадіон.
Сьогодні нова школа має обов’язково бути – енергоефективною та безпечною. В Пісочині саме така освітня установа. В приміщенні школи працює сучасна система опалення та вентиляції, встановлено відеокамери, сигнал з яких виведено на пульт охорони. Камери у кабінетах початкової школи та рекреаціях працюють у режимі онлайн. Кожен світильник у школі – світлодіодний. 
Усе побачене та почуте – вражає.

Волинь. Наші дні…

Звичайно, на Волині не так активно будуються з «нуля» школи, або спортивні комплекси. Мабуть тому, що економічний потенціал регіону дещо скромніший, ніж на Харківщині.
Отож, поки на Харківщині урочисто «перерізають червоні стрічки» в надсучасних освітніх установах, в Луцькому районі та в місті Луцьку відбуваються наступні події.
Нещодавно відбулася робоча зустріч колективу Луцької районної дитячо-юнацької спортивної школи з очільниками Луцького р-ну. На порядку денному тільки одне питання: що не дає спокою людям, які виховують одних з кращих призерів в країні – майбутню спортивну еліту Волині. Що буде з ДЮСШ, яка доля закладу в умовах реформи децентралізації? Хто візьме на баланс приміщення? Справді, поки є тільки запитання, людська віра, що заклад буде збережено, бо він розташований практично в обласному центрі – місті Луцьку.
Це будівництво десятиліття вже триває не один рік, за цей час народилися діти, виросли та пішли вчитися в інші освітні заклади, а не в обіцяну новеньку, сучасну ще одну міську школу.
У вересні 2011 р. у Луцьку за участю тодішніх голови облдержадміністрації Бориса Клімчука (нині покійного) та обласної ради – Володимира Войтовича, міського голови Миколи Романюка ( теж покійного) відбулось закладення капсули під будівництво загальноосвітньої школи – комплексу № 27 у 55-му мікрорайоні міста.
Зараз, за інформацією ЗМІ, навчальний комплекс готовий вже на понад 80 відсотків. Але учнів тут ще не має. Бо навколо школи точиться багато політичних баталій.
Згідно з довідкою управління капітального будівництва, загалом, за час будівельних робіт з державного, обласного і міського бюджету на школу № 27 в місті Луцьку виділили 57 млн грн.
А тим часом, з кожним роком відбувається здорожчання об’єкта. Якщо 2015 р. у кошторисі на будівництво заклали загальну ціну у розмірі 69,2 млн грн, то в цінах на вересень 2017 р. навчальний заклад коштував вже на 23,7 млн грн більше (92,9 млн грн). На минулій скандальній сесії Луцької міськради для школи виділили таки 10 мільйонів.
А поки Луцьк потрапляє у всеукраїнську стрічку новин тільки із заголовками про бійки, блокування трибуни та іншими заполітизованими речами. Про радісні події, як от відкриттям так потрібної лучанам школи, ще не йдеться. 

Лілія ВОРОБЙОВА.

На фото Романа МАТВІЙЧУКА: школа на Харківщині. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%