Коли прийде «Велика вода»?

Коли прийде «Велика вода»?


Слідом за потеплінням в область насувається холод. Мінусова температура протримається, як мінімум, тиждень, а потім – остаточна весна. І – цілком очікувана повінь, до якої вже почали готуватися.

Як нагадали колеги з порталу «ВолиньPost», одна з наймасштабніших повеней на Волині зафіксована у квітні 1932 р. «Велика вода» буквально затопила територію тодішнього воєводства, а 7-8 квітня 85 років тому  навіть у м. Луцьку був досягнутий абсолютний максимум рівня води в річці Стир. Він сягав  5 м 15 см!
«Внаслідок повені було повністю знищено 17 головних мостів і пошкоджено – 20. На Волинському Поліссі було втрачено 50% усіх посівів», – зазначається. 
Чи зуміє Волинь нинішньої весни обійтися без значних втрат, покажуть найближчі тижні. В усякому випадку, в області  вже відбулися засідання штабів із надзвичайних ситуацій, де напрацювали чіткі критерії реагування на цілком можливий великий підйом води. 
Але що «Водний Армагедон» може нехтувати будь-якими прогнозами, свідчить і недавня історія, коли внаслідок потужної літньої зливи той же ж Луцьк перетворився на створене силами небесними озеро…

Світлана КОМА.
На фото Богдана ГОНЧАРУКА, Романа УСТИМЧУКА, Костянтина СЕМИЦЬКОГО і з архіву: велика вода 1932 р.; весняне поле на Поліссі; діти долають повінь дідівськими методами; заплив у Луцьку.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%