Сірникова піраміда Березного

Сірникова піраміда Березного


Українські сірники роблять тільки у містечку Березне, що на Рівненщині. Саме там знаходиться «Українська сірникова фабрика», звідки продукцію отримують сотні тисяч волинян, але мало хто з мешканців області там побував. І ще менше знають, що тут почали виготовляти ще й прекрасні свічки ручної роботи…

Я живу у цьому місті, часто бачу фури з деревиною, які заїжджають у ворота. До речі, для виготовлення сірників підходить тільки осика. Цим і пояснюється вибір місця для фабрики, адже на Півночі Рівненщини її предостатньо. Надходить вона до виробників і з лісопідприємств Волинського облуправління лісового та мисливського господарства. 
Отже, ТОВ «Українська сірникова фабрика» зареєстровано 22 червня 2004 р. Нині ця приватна фірма повністю перебрала на себе випуск і реалізацію сірників. До нього перейшли на роботу близько 90% працівників. А державне підприємство постачає фірмі сировину, надає транспортні та послуги складування сірників.
Якби з сірникових коробок, що виготовляє фабрика, хтось захотів скласти будиночок, вийшов би чималенький хмарочос. Адже щодоби фабрика (а вона працює у три зміни!) виробляє 2 млн коробок, у кожній із яких – по 40 сірничків, а її річна проектна потужність – 630 мільйонів коробок. Але навіть ця велетенська кількість «березнівських пальничків» не рятує Україну від дефіциту «гарячих помічників людини». Адже це лише 35%  від потреб українців. 
Технологічний комплекс складається з чотирьох основних автоматичних ліній, потужність кожної з яких становить 200 тис. коробок сірників за зміну.
У виробництві українського сірника активну участь брали й інші вітчизняні товаровиробники: осикою забезпечувало об’єднання «Рівнеліс», картоном – Обухівський картонно-паперовий комбінат, парафіном – Дрогобицький нафтопереробний комбінат, клеєм – комбінат із Сєверодонецька, тарою – Жидачівський комбінат, пакувальним папером – місцева Моквинська фабрика. 
Тому рівненська сірникова фабрика випускає якісну та оригінальну продукцію,котра довгий час успішно конкурує з білоруською та російською.
Як уже зазначалося, для виготовлення сірників використовують осику. Деревину постачають із трьох областей – Рівненської, Волинської та Житомирської.
Компанія імпортує товари з Німеччини, Росії та Швеції; експортує – в Болгарію, Грузію, Литву, Польщу, Румунію.
Але Березне – не тільки сірникова столиця України. Це ще й справжня свічниця нашої держави. Адже з 2015 р. компанія, окрім газових, камінних, господарських та рекламних сірників, поставила на конвеєр виготовлення декоративних, весільних та господарських свічок. Чимало з них при цьому претендують ще й на унікальне «парафіново-свічкове мистецьке» визнання. 
Адже майстри «Української сірникової фабрики» з м. Березне, які виготовляють різнокольорові декоративні свічки методом ручного різання та формування ще теплого парафіну, роблять їх надзвичайно витонченими високомистецькими «свічкотворами», що не мають аналогів. Та захоплення викликає не тільки їх високохудожній рівень, а й час горіння. Виробникам вдалося максимально подовжити життя «березнівських свічок». Але «свічкоконструктори» продовжують роботу в цьому напрямку, застосовуючи справдні ноу-хау. 
А все почалося після того, як на фабриці освоїли виготовлення високоякісних пресованих побутових парафінових свічок, що мають подовжений час горіння. Тим більше, спеціально шукати матеріали не було потреби – парафін у великій кількості використовується при виготовленні сірників.
Ця ідея – одна з найуспішніших. Вона принесла фабриці не тільки «сірникову» славу, а й «свічкову». Тепер, окрім традиційної продукції, березнівчани випускають справжні витвори мистецтва з парафіну – різнокольорові свічки ручної роботи.
Словом, фантазії у парафіні – тепер реальність, з якою рахується Україна.

Анна АРТЮХ.

На фото прес-служби «Української сірникової фабрики», порталу «ZІК» та агенції УНІАН: з сірників можна зробити цілу піраміду; на конвеєрі – нова партія продукції.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%