Сам собі масажист

Сам собі масажист


Самомасаж покращує обмін речовин, крово - і лімфообіг, секрецію шкіри, підвищує її імунну функцію. Рекомендується при серцево-судинних захворюваннях (він приносить полегшення навіть в самих важких випадках – покращує сон, зменшує задишку, набряки ніг), а також при хворобах органів дихання, нирок і інших популярних захворюваннях і недугах. 

Самомасаж служить гарним доповненням до ранкової гімнастики, але може застосовуватися і окремо від неї. Ідеально – проводити його вранці. Він тонізує організм, підвищує витривалість м’язів, знижує стомлення, допомагає швидше відновлювати сили після фізичних навантажень.
Найзручніше робити самомасаж сидячи на стільці або табуреті. Масажувати треба від периферії до центра (до серця), не зачіпаючи області лімфатичних вузлів – пахвові, підколінні, внутрішні згини ліктьових суглобів і так далі. 
Масаж голови – від волосистої частини лоба до потилиці. Голову злегка нахилити вперед, розтирати шкіру подушечками пальців прямолінійно або колоподібно. Починати з 7-10 раз, через місяць довести до 21.
Кругові рухи за вухами. Зробити 3 таких руху і спускатися вздовж шиї. Спочатку теж 7-10 разів, поступово збільшуючи кількість повторень. n
Масаж надпліччя. Права рука масажує ліву сторону (ліва рука — праворуч) від бічної поверхні шиї вниз до плечового суглобу і до середини плеча. Починати з 7-10 разів. Далі збільшуючи кількість вправ.
Масаж рук (починаючи з лівого) – глибокі розтирання від кисті до області плечового суглоба. Рука масажується з трьох сторін – зовні, по передній поверхні і ззаду, по 7-10 разів з кожної.
Масаж живота (тільки за годинниковою стрілкою). Права долоня ковзає, не відриваючись від поверхні живота, а ліва перескакує через праву. Повторити близько 7-10 разів.
Масаж спини. Завести обидві руки назад, правою рукою узятися за пальці лівої і тильними поверхнями кистей глибоко розтирати знизу вгору, скільки доступно, всю спину. Таких рухів треба робити відразу не менше 35, а потім поступово довести до 100-140. Звернути особливу увагу на масаж по обидві сторони хребта.
Масаж ніг (починаючи з лівої). Обхопити двома руками гомілку вище щиколоток і розминати м’язи гомілки, а потім і стегна, доходячи до паху. Навіть в самому початку – не менше 20-25 разів.
Добре проводити самомасаж в одних плавках, ще краще – повністю голим (гартуючий ефект), можна і в трикотажному костюмі, але тоді ефект слабший. Кількість масажних рухів залежить від наявного у вас часу (бажано не менше 25-30 хвилин в день).
Самомасаж протипоказаний при гострих гарячкових станах (температура тіла вище 37,5° С), гострих запальних процесах, особливо гнійних, шкірних захворюваннях – екземі, шкірної висипки, лишаях, фурункульозі, інфікованих саднах, подряпинах, при гострих флебітах, тромбофлебітах, лимфангоитах і схильності до кровотеч, при туберкульозі і ракових захворюваннях.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%