Закордонна освіта – як виклик собі

Закордонна освіта – як виклик собі


У сучасному світі вища освіта дуже важлива для кожної людини. Вона перед нами відкриває значно більше можливостей. А отримувати її набагато цікавіше та легше, коли займаєшся тим, що тобі подобається.

Так і я вступила на біологічний факультет Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, бо біологія – моє захоплення. Ще коли я навчалась у своїй рідній школі в с. Боголюби Луцького р-ну, то відчула, що це моє. 
Паростки любові до цієї науки заклала талановита вчителька Віра Суханова, за що їй окрема подяка. Ученицею Віра Віталіївна завжди їздила на різноманітні конкурси, олімпіади, турніри, зльоти шкільних лісництв та інше Зайняла 1-ше місце у районній олімпіаді з біології в 11-му класі, після чого змагалась у обласній учнівській олімпіаді. Це все допомогло мені успішно скласти ЗНО та вступити до ВНЗ на державну форму навчання.

В університеті студентські роки були пізнавальними та цікавими: різноманітні лабораторні та практичні роботи, виробничі та навчальні практики, участь у конференціях, фестивалях науки, наукова робота. Найбільше студентам нашого факультету запам’ятовується практика на базі «Гарт» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, де ми ходили на різноманітні екскурсії, впродовж яких збирали необхідний практичний та теоретичний матеріал та дізнавалися багато нового. 
Також за період навчання я брала участь у всеукраїнській студентській олімпіаді з біології, що проходила у місті Мелітополь у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, брала участь у дев’ятій Міжнародній науково-практичній конференції аспірантів і студентів «Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень» та була нагороджена дипломом за кращу доповідь у ній. 
Завдяки викладацькому складу факультету всі вище перераховані та інші вершини стають досяжними. Особлива вдячність декану факультету – Андрію Поручинському, який допомагає всім студентам, Андрій Іванович із розумінням ставиться до кожного з них, а також заступнику декана з наукової роботи та моєму науковому керівнику – Ярославу Степанюку. Ярослав Васильович допоміг зрозуміти мені світ науки, дуже мотивував у всіх починаннях.

Стрімкий розвиток сучасного світу, науки й техніки вимагає від студентів здобуття ґрунтовних знань, саме цьому сприяє вибір керівництвом нашого ВНЗ європейського напрямку освіти. Минулого року наш факультет підписав угоду про подвійний диплом із університетом Вітовта Великого (м. Каунас, Литва), і ця можливість одразу мені сподобалась і я почала підготовку до закордонного навчання. 
Спочатку було морально важко, адже це інша країна, інша мова, дещо інша культура та люди. Але з часом все налагоджувалося, цьому сприяла привітність людей, особливо викладачів та студентів університету, які ставляться до іноземців з розумінням. Навчання у Литві дало можливість познайомитися з іншою методикою та системою навчання, з можливістю навчання англійською мовою, що виявилося дуже цікавим та корисним і не таким важким, як здається на перший погляд, із проведенням лабораторних досліджень з іншим обладнанням, іншою культурою, природою, традиціями та менталітетом. А також це дало можливість відчути себе частинкою Європи та зрозуміти, що наша країна готова до цього кроку, адже ми рухаємося у правильному напрямку.
Отож, я раджу всім студентам, школярам та абітурієнтам знайти свою ціль та впевнено до неї йти, адже вся наполеглива праця не проходить дарма. І головне – це не боятися труднощів та помилок, адже як написав Іван Багряний у своєму знаменитому романі «Тигролови»: «Сміливі завжди мають щастя».

Дарина ШКАБУРА.
Фото автора.
  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (8) - 14.8%
Депутати, адже можуть його звільнити. (13) - 24.1%
Виборці, бо вони носії влади. (22) - 40.7%
Мені байдуже. (9) - 16.7%