Інспекція

Інспекція


24 березня у рамках робочого візиту на Волинь заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар із начальником Волинського ОУЛМГ Олександром Кватирком відвідали ДП «Колківське ЛГ», ДП «Маневицьке ЛГ» та ДП «Городоцьке ЛГ».

Стан готовності до лісокультурної кампанії, безпечна заготівля та переробка деревини, перспективи розвитку консервних цехів, економічні та соціальні проблеми, спричинені масовим всиханням соснових насаджень, кадрове забезпечення та соціальний захист працівників галузі – далеко не повний перелік питань, яких торкнулися.
Володимир Бондар зазначив, що для подальшого планування роботи та розвитку лісогосподарських підприємств важливо знати реальну картину. Без показових виступів і прикрас.
– Розумію: збільшивши обсяги рубок, ми наражаємося на  критику та негатив з боку громадськості. Але ми не маємо права сидіти склавши руки і зобов’язані зробити все, щоб врятувати ліс, – наголошував Володимир Бондар. – Зустрічайтеся з людьми, пояснюйте, розповідайте. Є потреба – везіть у ліс і показуйте, що відбувається. Але ні в якому разі не можна припиняти цю боротьбу.
Ще однією очевидною проблемою, яка поки не вирішена на державному рівні, є відсутність електронного обліку деревини в інших користувачів лісів. Лісовози з немаркованою деревиною, які рухаються дорогами Волині (свідком чого стали учасники робочої поїздки), також викликають хвилю обурення у населення. Адже люди сприймають це як незаконне перевезення деревини саме лісівниками, не знаючи, що на інших користувачів лісів не поширюється зобов’язання вносити дані про заготовлену деревину до єдиної системи електронного обліку.
Елекстронний облік деревини впроваджено лише на державних лісогосподарських підприємствах. Варто зазначити, що відповідний проект уже розроблено і схвалено під час засідання Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності. Відповідний проект постанови КМУ ще має бути прийнятий на засіданні Уряду.
Не оминули увагою питання поглиблення переробки.   
Особливу унікальність Волині Володимир Бондар відзначив, відвідавши фірмовий магазин «Лісовичок» та консервні цехи, які не лише збереглися, а й залишаються рентабельними. Посадовець наголосив: необхідно зробити все, щоб вони працювали надалі, розвивалися та відповідали всім нинішнім стандартам.

Світлана ДУМСЬКА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (225) - 44.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 28.9%