На шляху до змін

На шляху до змін

Як зміниться Театральний майдан та чим здивує Центральний парк?

Земля крутиться, світ змінюється… Не стоїть на місці і наше місто. Тож які найголовніші інфраструктурні зміни чекають на нас найближчим часом?
Окрім парку імені 900-річчя Луцька, про проект модернізації якого ми уже повідомляли у минулих номерах, на шлях до змін стануть Театральний майдан та Центральний парк культури та відпочинку імені Лесі Українки. Про це інформують на офіційному сайті Луцької міської ради.
Поговоримо детальніше про модернізацію цих об’єктів. Так, проектом по Театральній площі пропонується перетворення транзитної пішохідної зони на публічний простір ,із виділенням місць соціальної активності і відпочинку, спілкування та релаксації.
Передбачається створення додаткових точок притягнення – (фонтану, сучасно оформленої території для активного та пасивного відпочинку), створення рекреаційної зони з лавами для відпочинку поза межами транзитних пішохідних напрямків, оптимізація транспортних потоків з організацією автостоянок, відчутне збільшення площі зелених зон.
Крім того, проектом запланована багатофункціональність території публічних заходів. Це частина території майдану – сухий фонтан із світло-динамічною програмою. У той же час при вимкнених помпах це – площа, яка забезпечена умовами для відпочинку і навіть невеликою трибуною – «форумом», обладнаним системою підсилення звуку, яка може виконувати функцію літнього театру, місця проведення фестивалів, або віче, обговорень та громадських слухань. На цей час територія не використовується та зайнята бетонною основою давно непрацюючого фонтану.
Також проектом пропонується організація нової системи освітлення площі, в тому числі: ліквідація темних зон; освітлення пам’ятника Лесі Українки та фасадів будинків, що формують площу; декоративне освітлення груп ялин, які ростуть на цій території.
Передбачено і 3 варіанти реконструкції фасаду будинку на вул. Градний узвіз, 2а (сьогодні будинок, де знаходиться магазин «Вайн тайм»).
Також пропонується заміна мощення площі на елементи з натурального каменю, а також збільшення зелених площ – створення нових клумб та газонів. У проекті передбачено і місце для монтажу тимчасової сцени.
Проектанти переконані, що запропоновані заходи суттєво змінять Театральний майдан м. Луцька, перетворивши його з транзитної зони на елемент публічного простору та улюблене місце відпочинку лучан та гостей міста .
Крім того, у 2018-му особлива увага буде приділена впорядкуванню території пляжу у Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки. Про це йдеться у дописі радника Луцького міського голови Ігоря Поліщука.
Так, заплановано впорядкувати пляжний відпочинок, облаштувавши нові спортивні майданчики, пляж для дітей на мілководді, пристані для катерів та байдарок, а також створити якісне вело-пішохідне сполучення між Старим містом та вулицею Тещин Язик.
Запропоновані та затверджені проектні рішення будуть втілені поетапно по мірі виділення та залучення коштів.
На наших очах твориться нова історія, тож прихопіть фотоапарати, щоб зробити пам’ятні фото, аби потім демонструвати їх майбутнім поколінням, які знатимуть уже новий Луцьк. 

Ольга КОНОНЧУК.
Фото з сайту Луцької міської ради та з персональної сторінки в соцмережах радника Луцького міського голови Ігоря Поліщука.
  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%