Лелеки. Чорні і білі…

Лелеки. Чорні і білі…


 
У Шацькому національному природному парку екологи та орнітологи продовжують досліджувати розвиток популяції червонокнижних лелек. Але загалом ареал їх поширення на Волині невпинно зменшується: людина вирубує останні ліси та осушує вцілілі болота…

Дослідження цих раритетних птахів спільно з Державним природознавчим музеєм НАН України і Західноукраїнським орнітологічним товариством триває вже понад 10 років. Зокрема, підраховують кількість орнітофауни, вивчають міграційні тенденції та проводять кільцювання птахів водно-болотного та лісового комплексу.
Як повідомила в соцмережах адміністрація ШНПП, у рамках міжнародного проекту «Ciconia-Ukraina», тут ведеться дослідження чорного лелеки. Усього на території заповідного парку зафіксували 9 заселених гнізд. Найстаріше з виявлених гнізд – із 1988 р., його постійно заселяють птахи, тому воно періодично потребує догляду й оновлення.

У ШНПП вірять, що збільшити популяцію чорних лелек  можна, коли встановлювати штучні гнізда.
Із 12-ти раніше облаштованих, правда, лише 2 – заселені…
Схожа картина спостерігається й в іншій заповідній території – Ківерцівському НПП «Цуманська Пуща».
Основна причина вимирання червонокнижних птахів – зменшення природного ареалу для їхнього проживання, адже чорні лелеки полюбляють дикі лісові масиви з великою кількістю боліт. Оскільки ж довкола озера Світязь усе більше відчувається наступ людини на останні клаптики незабудованої території, то чорним лелекам доводиться справді виживати.
Та й більш поширеним їхнім братам – білим лелекам – цієї весни зовсім несолодко. Аномально холодна погода зустріла їх снігом і морозом, тож зараз птахи після багатотисячного перельоту відновлюють свої сили, щоб заселитися в старі гнізда чи побудувати нові, адже до осені треба вивести нове потомство…

Світлана КОМА.

На фото прес-служби ШНПП, ІА «Волинські новини» і Богдана ГОНЧАРУКА: заповідний Шацький край; пташеня чорного лелеки; чорні лелеки на самоті; білі лелеки на Волині – звичні гості.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%