Сторінками минулого 05.04.2018

Сторінками минулого 05.04.2018

100 років тому
За грабіжництво – розстріляно…
«Хай живе Українська Народня Республіка! Настрій населення Волині гарний, бадьорий. Усі з великим довір’ям відносяться до Директорії як органу У.Н.Р.. З козаками поводяться добре, постачають їм харчі, одіж. За грабіжництво розстріляно 3 чоловік. Мобілізація проходить дуже гарно».
(«Громадянин», 1918 р.

90 років тому
Подалі від вожаків
«Газета «Досвітня зоря»… не хоче уявляти собі життя через голови партійних вожаків, рівно ж як не хоче служити і жити на послугах якійсь політичній програмі і через се не має наміру входити до їх сем’ї, а хоче бути часописом народнім, а не суто-партійним, часописом – культурним у широкім сенсі цього слова».
(«Досвітня зоря». 1928 р.).

75 років тому
Реєстрація протезистів
«Усім зубним лікарям, технікам і протезистам (українцям, німцям, росіянам, полякам), які ще не працюють, необхідно зареєструватися по місцю проживання у радонових інспекторів охорони здоров’я або в обласному відділі охорони здоров’я».
(«Українське слово». 1943 р.).

50 років тому
Коли чоловіки – під землею…
«За роки нової п’ятирічки в м. Нововолинську запрацювали підприємства легкої промисловості. У грудні 1967 р. введено в дію першу чергу бавовнопрядильної фабрики, а вже в 1968 р. вона дала продукції на 9 млн крб. На ній, працюють, в основному, жінки, бо чоловіки – на підземних роботах у шахтах».
(«Правда України», 1968 р.).

15 років тому
Гребуть усе підряд
«Останніх декілька днів на продуктових ринках різко підвищилися ціни на борошно і крупи.  Тому Антон Кривицький, мер м. Луцька, вважає, що підстав для хвилювання як мінімум у лучан не може бути, бо міська влада як гарантувала раніше, так і зараз не допустить підняття цін на вироби з борошна врожаю попереднього року. А минулого тижня для потреб м. Луцька з Держрезерву доставлено 3 тис. тонн борошна за фіксованими цінами. А загалом, на думку Антона Федоровича, продовольчий ажіотаж – штучний.  Він пояснюється поганими прогнозами на врожай та звичкою людей хаотично запасатися продуктами».
(«Віче», 2003 р.).
На фото Богдана ГОНЧАРУКА: мер м. Луцька Антон Кривицький.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%