Політ до п’єдесталу, оминаючи… бульдога

Політ до  п’єдесталу, оминаючи… бульдога

«Я летіла до золотої медалі», – зізналася чемпіонка ХІІ зимових Паралімпійських ігор 2018 р. (м. Пхьончхан, Південна Корея), ковельчанка Юлія Батенкова-Бауман, яка й доньку назвала символічно – Златою.  А ще наша героїня розкрила секрет південнокорейської кухні, від якого – не в захваті…

Користуючись моментом, коли вже всі вітальні слова були сказані і перестали клацати фотоапарати та працювати відеокамери, вирішила більше дізнатися в героїні Пхьончхану про змагання… і не тільки. То як же ж підкорити найвищий спортивний п’єдестал?
Як уже повідомляла «Волинська газета» у статті «Зразок, надія і символ», опублікованій 5 квітня ц. р., перед Пасхою у Луцьк завітала «золота» Юлія Батенкова-Бауман. І справді золоту волинську спортсменку запросили у стіни обласної адміністрації, аби привітати з довгоочікуваною нагородою. Потім її вшанували й на сесії облради.
Для Юлії ця Паралімпіада стала четвертою. На її рахунку уже нараховувалося 13 срібних та бронзових медалей, а у мріях таки виблискувала «золота». Навіть доньку назвала Златою…
«Перед поїздкою в Південну Корею я думала, що це – єдиний шанс взяти «золото». Але я не думала, що це буде настільки важко. Мені навіть народжувати було легше», – зізнається , посміхаючись, спортсменка. 
У далекій азіатській країні жінку підкосила хвороба, хоча зазвичай вона хворіє рідко. Виникли проблеми й з лижами. Привезений інвентар із України чомусь відмовлявся нормально їхати, ще й природні умови приготували не зовсім приємні сюрпризи: сніг покрився шаром води. Ось такий несподіваний зигзаг долі довелося долати буквально на ходу…

«Я до останнього вірила у свою перемогу, але потім у мене віра почала по-трошку згасати. Ну, як? Де? Якщо я навіть бронзу не можу взяти?... Але потім сталося це диво», – пригадує чемпіонка.
В останній день Паралімпіади хвороба нарешті відступила, Юлії дали нові лижі, і жінка відчула, що її час нарешті настав:
«У той день, здається, я бігла як ніколи. Я відчула, що от зараз, зараз можна щось зробити. Я буквально летіла до золотої медалі. Це було щось неймовірне!».
ХІІ зимова Паралімпіада стала для нашої спортсменки, за її словами, справжнім відкриттям.
«Вона виявилася для мене дійсно особливою. Я багато обдумувала і дуже багато молилася. І там, далеко від України, я зрозуміла, що боротися треба до кінця. Ця віра і переконання мені дали поштовх і зріст в духовному і моральному аспекті. Я оцінила себе зі сторони, зробила відповідні висновки», – зазначила Юлія Батенкова-Бауман.
Спортсменка зізнається, що не збирається зупинятися на досягнутому. Через хворобу їй не вдалося показати все, на що вона здатна, тож найкращий результат планує продемонструвати через 4 роки. Уже в китайському Пекіні.
Цікавлюся, які враження залишилися від країни, яка проводила змагання?
«Там взагалі все дуже по-іншому. Не так як у нас і не так, як в інших країнах. Там інші страви, інші люди, інша земля. Там все інше. Земля там теж особливого кольору, вона якась жовта. А люди?.. Вони не тільки зовнішністю відрізняються, вони навіть поводяться по-іншому. А, взагалі, цікаво побувати у таких країнах, які настільки відрізняються від того, до чого ти звик», – розповідає волинянка.
У розмові Юлія дуже відкрита людина, сміючись, розповідає мені про курйозний випадок, який стався під час перебування у Південній Кореї:
«У них делікатес – собачатина. І ми спочатку не знали, що це за м’ясо. Просто береш, накладаєш собі в тарілку, а потім… Дивлюся, а там написано… «бульдог». Якщо чесно, вдруге той «делікатес» брати не хотілося. Я навіть не пам’ятаю смаку, настільки була вражена».
Звичайно, найкращим днем для волинянки став час її тріумфу.
«Коли я взяла «золото», всі трибуни повставали і почали мені аплодувати. До мене підходили незнайомі люди різних національностей і, промовляючи «Батенкова-Батенкова», фотографувалися зі мною. Це було дуже приємно. А взагалі, підтримка була колосальною», – пригадує Юлія.
Дивлячись на цю тендітну жінку, важко віриться, що у ній міститься така сила. Попри всі перешкоди на життєвому шляху, вона продовжувала вперто прямувати до своєї цілі. Юлія Батенкова-Бауман – не просто гордість України, вона – приклад для наслідування. 
А на останок, порада, як досягти успіху, від чемпіонки:
«Не треба здаватися! Що б не трапилося, треба боротися до кінця! Якщо ти дійсно цього хочеш, йдеш до цього і працюєш над цим, то все буде добре!».
Погодьтеся, що ця порада актуальна не лише в спорті…

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора та прес-служби НОК: Юлія Батенкова-Бауман із золотою паралімпійською медаллю; чемпіонка на дистанції.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (40) - 49.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (18) - 22.2%
Мене це не стосується. (10) - 12.3%