Сторінками минулого 12.04.2018

Сторінками минулого 12.04.2018

80 років тому
Садити ліс – не задурно!
«У квітні 1938 р. застрайкували жінки с. Смідин (нині – Старовижівського р-ну), які працювали на насадженні панського лісу. Вони вимагали 8-годинного робочого дня і підвищення заробітної платні. Страйккомом керували комуністи.  Незважаючи на всі каральні заходи поліції і лісової адміністрації, жінки не приступили до роботи, доки їхні вимоги не були виконані».
(«Сільські новини», 1968 р.).

70 років тому
Артіль Карла Маркса
«Щоб краще організувати масово-політичну роботу, в с. Березовичі Володимир-Волинського р-ну в 1948 р. було створено групу агітаторів, до якої входили вчителі,комсомольці, депутати та активісти сільської Ради. Їхня робота сприяла організації в селі сільськогосподарської артілі імені Карла Маркса. Першими в артіль вступили 54 сім’ї хліборобів, а виконком сільради передав молодому колективному господарству на безоплатній основі 200 га орної землі. За короткий час в артіль вступили нові селяни, і їх кількість сягнула понад 100 родин. В господарстві імені Карла Маркса вже було 490 га».
(«Червоний прапор», 1948 р.).

50 років тому
Передова – в Турійську
«До встановлення Радянської влади в Турійську від масових захворювань умирали десятки людей, під час епідемій – цілі сім’ї. Особливо великою була дитяча смертність – помирала кожна четверта дитина, не досягши шкільного віку. Відтепер у селищі працює лікарня на 125 ліжок,  яка має терапевтичне, хірургічне, пологове і дитяче відділення, є протитуберкульозний диспансер та амбулаторія… В 1963 р. згідно з наказом Міністра охорони здоров’я СССР і постанови Волинського обкому КПУ та облвиконкому турійська лікарня стала базовою в області для вивчення лікарями досвіду щодо зниження дитячої смертності. А в 1968 р. її досвід вивчила делегація з Білоруської, Азербайджанської та інших братніх республік СССР».
(«Радянська Волинь», 1968 р.).

15 років тому
«Жучок» у кабінеті
«В кабінеті однієї з установ області виявили… «жучок». Співробітники СБУ встановили, що це – підслуховуючий пристрій з радіусом дії 200 м. І – встановили цілодобове спостереження. У результаті прямо в кабінеті установи в 3 год. ночі затримали молоду особу з приватної охоронної фірми. Прокуратурою м. Луцька за цим фактом порушено кримінальну справу».
(«Досвітня зоря», 2003 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%