Курс… заробітчан

Курс… заробітчан

Напередодні Великодня волинські заробітчани, повертаючись додому, не лише заблокували з польського боку всі міжнародні пункти пропуску. Разом зі співвітчизниками з інших областей держави вони… суттєво покращили самопочуття української гривні!

Недолуга політика нинішньої влади, яка не може реалізувати хоча б одну ключову реформу, спрямовану на покращення фінансово-економічної ситуації в державі, неминуче призвела до знецінення національної грошової одиниці. І справа тут не в одіозній керівниці Національного банку України Валерії Гонтарєвій, яка самотужки, звичайно, не могла суттєво впливати на макроекономічні показники, хоча і її чорна рука доклалася до галопуючої інфляції. Виявилося, що без валютних кредитів західних партнерів нинішня система не має фактично ніяких важелів впливу на ситуацію валютного ринку… 
Оскільки й олігархи полюбляють валюту, виручену за продаж на західних ринках на пільгових умовах своєї продукції, також тримати в іноземних банках або в офшорах, то картина вимальовується справді гротескна. Тому й сягнули американський долар ледь не до 30 грн за один «зелений», а континентальний євро «потягнув» ледь не до 35 грн за штуку…
І раптом – суттєве посилення гривні! За долар під час купівлі вже дають менше 26 грн, а євро не беруть і за 32 грн… З якого б це дива, адже новопризначений керівник НБУ Яків Смолій нічим суттєвим у стилях та методах роботи від Валерії Гонтарєвої не відрізняється, а чинна влада про золотовалютні резерви так і не подбала?
Відповідь – елементарна. Напередодні Великодніх свят в Україну масово поїхали наші співвітчизники, які перебувають на заробітках. Там, на чужині, вони отримують гроші, звичайно, не в гривнях. Тому везуть додому польські злоті, континентальні євро, американські долари і навіть російські рублі. Зрозуміло, що обмінюють їх на наші гроші, тому міняйли і скористалися тим, аби ще раз обдерти людей, користуючись великою пропозицією купівлі гривні і незначною – валюти.
Як довго триватиме ця «стабілізація»? Життя показує, що «відкат» починається одразу після свят. Люди знову поїдуть гнути спину на закордонних роботодавців, ті, хто залишилися, почнуть думати вже про літній відпочинок, за який треба буде платити в валюті, і гривня традиційно буде знецінюватися… 
Звичайно, якби Україна справді хотіла стати успішної країною, то вона, насамперед, створювала б нові робочі місця, що автоматично призвело б до збільшення податків і зростання купівельної спроможності громадян.
Натомість в повітрі запахло черговими виборами, то «нагорі» за звичкою почали гратися в підвищення пенсій та окладів бюджетникам, а це – ще один перевірений спосіб падіння в валютну прірву…

Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (603) - 86.3%
Пізно (25) - 3.6%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (29) - 4.1%