Кадрова руїна

Кадрова руїна

Новопризначеному голові облдержадміністрації Олександрові Савченку попри запевнення, що в області в виконавчій владі працювала «хороша команда», доводиться терміново розгрібати Авгієві стайні кадрового голоду. Особливо – на рівні райдержадміністрацій, де майже третина голів – або зовсім відсутні, або не користуються жодною повагою районних депутатів…


Зазирнімо, що коїться в районах.

Любешівщина вже не один місяць також живе без повноцінного голови. Олег Кух, який був навіть депутатом облради від списку «Блоку Петра Порошенка», як безпартійний (?!) і методом самовисування виграв вибори голови Любешівської ОТГ і був звільнений. Натомість не призначили нікого, тож районною виконавчою владою керує перший заступник Сергій Фесик.

Після затримання голови Горохівської райдержадміністрації Любові Матвеєвої за підозрою в отриманні хабара (разом із головою райради Тарасом Щерблюком) за виділення земельної ділянки глава держави її звільнив із посади. Але тут немає ні першого заступника, ні просто заступника голови виконавчої влади району. Тому виконує повноваження за всіх вакантних персон одна-єдина керівник апарату Людмила Косюк.

У прикордонному Любомльському р-ні – схожа картина. Правда, доки вже звільненого голову Миколу Пархомука судять за аналогічною, що й Любов Матвеєву, підозрою в «земельному хабарництві», тут працює перший заступник голови – Олександр Герасимчук. Але заступника в нього – катма. Під рукою – лише керівник апарату Людмила Ганайлюк.

У Рожищенському р-ні Інна Гайворонська, яка в 33-рінчому віці стала головою райдержадміністрації, два роки поспіль не може успішно прозвітувати про виконання делегованих повноважень. Депутати райради що її діяльність за 2016-ий, що за минулий рік ніяк не затвердять. Фактично це – синонім недовіри… Характерно, що посада першого заступника тут вакантна. Просто заступницею трудиться Інна Сергійчук, керівником апарату – Наталія Клімович.

Найбільш парадоксальна ситуація – в Іваничівському р-ні, де 12 квітня побував голова облдержадміністрації Олександр Савченко. Він запропонував депутатам райради на чолі зі свободівцем Андрієм Бадзюньом самотужки визначитися з кандидатурою майбутнього голови. Як відомо, депутати висловили Лілії Кревській недовіру. За законом, глава держави повинен звільнити її з посади голови райдержадміністрації. Та парадокс у тому, що й першого заступника там немає, тож у випадку відставки лілії Богданівни вся повнота влади ляже на тендітні плечі  єдиної заступниці – Людмили Войтович.

Правда, без бою повертатися в м. Луцьк іваничівська очільниця не збирається. Лілія Кревська зауважила: не губернатори призначали її на цю посаду за результатами конкурсу і не Володимиру Гунчику тоді чи Олександрові Савченку тепер її звільняти, бо це – компетенція Президента України Петра Порошенка.

Про структурні підрозділи облдержадміністрації теж говорити не доводиться: частина чиновників (перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов, начальник відділу інформаційної політики Світлана Головачук, радник голови Борис Кондратюк) пішли одночасно з Володимиром Гунчиком, заступники Світлана Мишковець і Сергій Кошарук живуть сподіваннями без будь-яких гарантій, що їх залишать, в область приїхало як мінімум 3 особи, котрі, вочевидь, займуть ключові посади в виконавчій владі області…

Тому кадрової роботи в Олександра Савченка – непочатий край. Точніше, вже розпочатий…

Сергій ШРАМЧУК.

На фото прес-служби Іваничівської райради: Олександр Савченко, Лілія Кревська і Андрій Бадзюнь.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%