Проблеми «людей з Марсу»

Проблеми «людей з Марсу»

13 квітня у конференц-залі готелю «Україна» відбувся круглий стіл «Досвід вирішення житлового питання переселенців в різних регіонах України. Що може бути корисним для Луцька?».

Керівник ГО «Переселенці Криму та Донбасу» Аза Голощапова зазначила, що в області необхідно розробити і втілити Комплексну Програму по сприянню інтеграції переселенців з Криму і Донбасу в місцеву громаду м. Луцька та комплексного вирішення їх проблем. Окремою її частиною має бути цільова програма по вирішенню житлових питань.

За її словами, 70% внутрішньо переміщених осіб не мають наміру повертатися на окуповану територію навіть, якщо її звільнять від загарбника. А всі програми, які приймалися раніше владою, є лише тимчасовим вирішенням проблем.

ГО «Переселенці Криму та Донбасу» підкреслює, що не претендує на місцеві ресурси, призначені для інших пільгових категорій і готова долучитись до пошуку закордонних донорів у співпраці з органами місцевої влади.

«Ми – не «люди з Марсу» , ми такі ж українці, як і ви! Вважаємо, що лише спільними діями, ми можемо знайти виходи зі складних ситуацій. Це принесе користь усім: переселенцям, мешканцям міста, громадським організаціям, що працюють з переселенцями, громаді», - наголосила Аза Голощапова.

Знаково, що на захід не прийшов жодний представник влади, ні місцевого, ні обласного рівнів. Хоча, за словами організаторів, було запрошено 5 народних депутатів від волинського округу та представників 12 управлінь міської і обласної рад.

Усі учасники заходу намагалися спільними зусиллями знайти дієві способи вирішення житлових проблем не тільки для переселенців, але й для інших пільгових категорій. Серед розглянутих варіантів назвали: модульні містечка, соціальні готелі, гуртожитки, соціальне житло, житлові кооперативи та програми «Власний дім» і «Доступне житло».

Результатом засідання стало підписання резолюції, згідно якої до 20 травня 2018 р. має бути створена Робоча група для розробки Регіональної програми по вирішенню проблем ВПО та Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб на період до 2020 року.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора: під час засідання круглого столу.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (225) - 44.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 28.9%