Автобус «Setra» – не човен-довбанка...

Автобус «Setra» – не човен-довбанка...

Навіщо автобус «творчим колективам» із Маневицького району, де суцільне бездоріжжя?

 

Тема, хто ж допоміг за бюджетні кошти купити для «артистів Маневиччини» дорогий і комфортабельний автобус «Setra», вже встигла посварити представників різних політичних сил, які мають стосунок до неї. Але питання залишається відкритим: навіщо сільському районові транспортний засіб, призначений для пересування автомагістралями?

Першим вирішив попаритися на цьому голова Маневицької райдержадміністрації, позапартійний (?!) депутат райради Андрій Линдюк.

«Пасхальні свята принесли ще одну радість для району. Довгоочікувана мить передачі ключів та техпаспорту на придбаний автобус для відділу культури райдержадміністрації! Нарешті митці Маневицького краю отримали комфортабельний автобус, який придбано через систему публічних закупівель за кошти державного та районного бюджетів. Це дасть змогу творчим колективам району брати участь у ще більшій кількості різноманітних фестивалів, конкурсів та концертів у всіх куточках України», – написав відділ з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату місцевої райдержадміністрації.
Поспішили похвалити абсолютно непричетну до купівлі автобуса райдержадміністрацію і співробітники порталу «Район. Маневичі», які разом зі спорідненими структурами традиційно хвалять виконавчу владу:

«Завдяки Маневицькій РДА та районній раді для галузі культури придбали автобус. Питання щодо придбання сучасного та багатомісного автобуса для галузі культури Маневицької РДА з метою покращення її роботи особливо гостро стояло упродовж останніх років».

Натомість на відреагували колеги з порталу «Під прицілом», які провели власне розслідування джерел походження автобуса «Setra».

«Ще на початку лютого 2017 року до народного депутата Ірини Констанкевич надійшло звернення від колективу Маневицького районного будинку культури з проханням допомогти придбати автобус. Пізніше підходив «лобіювати» питання і начальник відділу культури Ігор Дерлюк та просив допомогти, аргументуючи тим, що з районного бюджету на такі цілі коштів не виділять. 

Ірина Констанкевич відразу ж звернулася з проханням  виділити 800 тис. грн. на закупівлю автобуса до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. В Уряді не відмовили нардепу, погодили та виділили 792 тисячі. Кошти надійшли на рахунки ще влітку, а 18 тисяч гривень виділили з районного бюджету... Освоювали ці кошти довго та складно. Перший тендер не відбувся, бо не знайшли бажаючих взяти участь. Шукати їх довелося знову ж таки помічникам народного депутата Ірини Констанкевич. Знайшли, відбулися всі необхідні процедури і ось такий довгоочікуваний автобус  вже стоїть біля районного будинку культури», – написано в «Під прицілом».

Принагідно цілком справедливо Андрія Линдюка, негайного звільнення якого буде домагатися голова облради Ігор Палиця, колеги розкритикували за паталогічну звичку до піару навіть за обставин, коли він до тієї чи іншої позитивної події не має жодного стосунку.

Але питання не в тому, з яких міркувань Андрій Линдюк, «бурштиновий бригадир» екс-губернатора Володимира Гунчика, вирішив привласнити собі чужі заслуги. Воно в іншому: а навіщо взагалі Маневиччині, де не вистачає навіть «Шкільних автобусів» після масового закриття сільських шкіл і де дороги між віддаленими населеними пунктами нагадують лише напрямку для пересування, автобус, здатний їздити лише хорошими асфальтовими магістралями?

Скільки взагалі в цьому районі «творчих колективів» і в яких масштабних мистецьких заходах вони постійно беруть участь, аби адресно витрачати гроші з Державного та районного бюджету на таку дорогу «цяцьку»? Чи є в районі, який очолюють голова райдержадміністрації Андрій Линдюк і ще один представник нинішньої влади – голова райради від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Анатолій Мельник, кошти, для утримання двох водіїв для цього автобуса? На обслуговування та ремонт дороговартісної техніки? Чи «Setra» буде возити когось іншого, особливо – в період виборів?

Що артистам потрібні нові та комфортабельні засоби для пересування, звичайно, це не обговорюється і не ставиться під сумнів. Наприклад, голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт (нинішній виконувач повноважень Луцького міського голови) улітку 2014 р. перед відставкою встиг за кошти бюджетів різних рівнів придбати для камерного оркестру «Кантабіле» новий автобус «ЗАЗ» вартістю майже 1 млн грн. Представники цієї мистецької організації дійсно часто виступають із концертами не лише на Волині, але й далеко за її межами (за рік – не менше 120 виступів!). Та навіть за таких обставин цей автобус більше простоює, ніж їздить.

Невже Маневиччина, де місцева влада не здатна знайти коштів для збереження унікального для історії України човна-довбанки, має ширшу географію гастрольної діяльності і поїде з концертом, наприклад, до бійців АТО на Схід Донбасу?

Тому висновок напрошується один-єдиний: маємо справу зі звичайним марнотратством.

Світлана КОМА.

На фото порталу «Під прицілом»: Андрій Линдюк милується новим автобусом для «творчих колективів району».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (225) - 44.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 28.9%