Антирейдерський штаб є. А рейдерські захоплення землі – тривають...

Антирейдерський штаб є. А рейдерські захоплення землі – тривають...

Не лише на Волині, а й у сусідніх із нашою областю територіях процвітає незаконне відчудження земель сільгосппризначення від тих, хто їх орендує у власників земельних паїв.

 

Наприклад, у Дубенській райдержадміністрації Рівненщини цими днями зустрічалися представники влади, аграріїв та поліцейських. Обговорювали готовність правоохоронців протидіяти рейдерським захопленням землі та техніки.

«Начальник Управління поліції охорони в Рівненській області доповів про заходи профілактики, а також готовність нарядів поліції охорони протидіяти злочинам проти аграріїв від початку посівної кампанії до збору врожаю.  Керівник Дубенського відділу поліції Роман Панасюк зазначив, що у  підрозділі є достатня кількість сил та засобів, аби оперативно та ефективно реагувати», – повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області.

Слід зазначити, що у сусідів уже відбулося кілька конфліктів між агрофірмами за землі селян. Зокрема, були сутички у Гощанському, Млинівському та Острозькому р-нах.

Тут, як і на Волині, також створили Антирейдерський штаб при голові облдержадміністрації, але він зазвичай бездіє.

Наприклад, у липні 2016 р. рівненське приватне підприємство «Агро-експрес-сервіс» загнало свою сільськогосподарську техніку на поля, які орендує підприємство ТОВ «СБЕ Україна Рівне», що входить до групи компаній «Вілія» (ТзОВ «Волинь-зерно-продукт»).

«Рівненське підприємство зорало майже 60 гектарів та засіяло частину поля озимим ріпаком. Такі дії представники ПП «Агро-експрес-сервісу» пояснюють тим, що власники земельних паїв, які мали укладені договори з ТОВ «СБЕ Україна Рівне», переоформили ці договори на їхнє підприємство. На місце події приїхали начальник управління агропромислового розвитку Млинівської райдержадміністрації Петро Гаврон, в. о. голови Млинівської районної ради Василь Андрієнко, в. о. голови Млинівської райдержадміністрації Лев Мельнишин, засновник групи компаній «Вілія» Євген Дудка, генеральний директор ПП «Агро-експрес-сервіс» Василь Муха, працівники поліції, керівники місцевих агропідприємств та місцеві жителі», – зазначали колеги з порталу «Конкурент».

З гріхом наполовину конфлікт вдалося врегулювати.

Загалом в Україні рейдерами захоплено до 3000 гектарів орних земель.

Роман УСТИМЧУК.

На фото: під час «наїзду» на бізнес-партнерів волинської фірми «Вілія» дубенська поліція виконувала роль сторонніх спостерігачів.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (226) - 44.5%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (150) - 29.5%