«Волинська трагедія» почалася в Красному Саду

«Волинська трагедія» почалася в Красному Саду Біля с. Михлин на Горохівщині 19 квітня відбудеться заупокійна панахида за жертвами військового злочину польськомовних озброєних карателів, які без суду та слідства знищили ціле волинське село  – Красний Сад.

 

Сценарій цієї трагедії відбувся в найгірших традиціях окупаційного режиму, хоча гітлерівці до нього мали доволі віддалений стосунок. Польські націоналісти, які в 1943 р. масово пішли на службу до нацистів на Волині, як поліцаї отримали зброю та безконтрольні повноваження. Саме це, а також намагання помститися заможним українським сусідам за неіснуючі гріхи, один із відділів польськомовних бандитів (згодом вони поповнили лави Армії Крайової) у Пасхальні дні 1943 р. оточили і спалили с. Красний Сад. Людей або живцем кидали в вогонь палаючих будинків, або розстрілювали біля попелища… вціліли лише ті, хто встиг утекти або перебував у той страшний день за межами населеного пункту.

Щоб ушанувати жертв Красного Саду, які стали жертвами «Волинської трагедії» ще задовго до офіційного початку братовбивчого конфлікту, який визначається польською стороною (липень 1943 р.), в 2013 р. з ініціативи тодішнього голови облдержадміністрації Бориса Клімчука було споруджено пам’ятник, який православне і римсько-католицьке духовенство його освятило – відповідно керуючий Волинською єпархією УПЦ КП, митрополит Михаїл і єпископ Луцької дієцезії РКЦ Маркіян Трофим’як.

Нині місцева влада та активісти ВО «Свобода» вирішили вшанувати безневинних жертв «Волинської трагедії». Захід відбудеться 19 квітня о 12.00 на православному кладовищі колишнього с. Красний Сад, від якого вціліло лише кілька будинків.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора:  один із пам’ятників полеглим українцям в с. Красний Сад до початку реконструкції кладовища.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (224) - 44.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 29%