Коли Амріддін перетвориться на Ігоря?

Коли Амріддін перетвориться на Ігоря?


Доля знайденого в Афганістані прапорщика з Любешівщини Ігоря Бєлокурова залежить не лише від доброї волі командирів збройного формування провінції Кандагар відпустити колишнього полоненого додому, але й від зусиль українських дипломатів та… результатів ДНК для ідентифікації його особи.

Як уже повідомляла «Волинська газета» в статті «Воскрес із мертвих, надрукованій 12 квітня ц. р., міжнародною групою пошуковців в горах афганської провінції Кандагар цієї весни було знайденого незвичайного «моджахеда». Новий співрозмовник виявився… уродженцем с. Велика Глуша Любешівського р-ну Волині, прапорщиком ЗС СССР Ігорем Білокуровим, 1963 р. н., який зник безвісти 9 квітня 1988 р.
З тих пір рідні вже втомилися жити надією на повернення зниклого безвісти, тому його мама Антоніна Василівна вже на місцевому кладовищі символічну могилу для нього облаштувала. Всередину домовини поклали Ігореві речі…
А він тим часом жив у родині етнічних туркменів у провінції Балх. Він прийняв іслам, отримав нове ім’я Амріддін, але так і не одружився. Постійно бере участь у бойових діях, тому, як кажуть, і спить із автоматом Калашникова…
Як він потрапив у полон до ворога, й досі невідомо. Одна версія – був контужений у бою. Друга – без дозволу командування вийшов за межі розташування гарнізону…
Отже, Ігор Бєлокуров служив у в/ч 71176. Це – 70-та гвардійська мотострілецька бригада, яка увійшла на південь Афганістану однією з перших і воювала на кордоні з Пакистаном. Її сформували з різних видів військ, тож, крім піхотинців, зв’язківців, артилеристів, саперів, тут біли також окремий десантно-штурмовий батальйон десантників і навіть окрема авіагрупа, котра складалася з літаків та гвинтокрилів.
Не дивно, що бригада фактично не виходила з боїв, тому в провінціях Гільменд і Кандагар саме вона зазнала найбільших втрат у живій силі та техніці.
Ігор Бєлокуров не знав, що в 1989 р. його однополчани назавжди залишили «братній Афганістан», залишивши військам ДРА всю бойову техніку, озброєння та боєприпаси. Спочатку їх перебазували в Шиндад, звідки частину літаками перебазували в Мари. Решта наземним маршрутом через афганський Герат і Турагунду дісталася тоді ще радянського населеного пункту Кушка.
Коли Ігор Бєлолкуров потрапив у полон, бригадою командував полковник Алєксандр Нікулін.
Як же ж Волинь буде приймати свого сина через 30 років після полону? І що відбудеться, якщо Імріддін знову перетвориться на Ігоря і, отримавши нові документи, приїде в Україну?
Найбільше Ігоря Білокурова очікують удома. Його батько вже помер, а мама – досі жде свого сина. Як і старший брат, який наразі мешкає в Білорусі.
«Ми спілкувалися на цю тему з керівником районної організації ветеранів Афганістану Ігорем Гребом. Як отримаємо більше інформації, коли аналіз ДНК точно підтвердить, що знайдений в Афганістані – справді наш земляк, то, поза всіляким сумнівом, долучимося, щоб його гідно зустріти на рідній землі, – сказав голова Любешівської райради Петро Наконечний.
Щоправда, Петро Никодимович повідомив новину, яка буде не лише повчальною, але й доволі цікавою й для інших районних органів місцевого самоврядування.
Через утворення однієї великої Любешівської об’єднаної територіальної громади в районі виникла ситуація, коли залишилося 5 невеликих сільрад, у тому числі й Великоглушанська. Через створення ОТГ змінилася схема надходження до бюджетів усіх рівнів. Відтак, якщо торік райрада розпоряджалася 27 млн грн, то в цьому матиме лише 2 млн грн…
«Зрозуміло, що на такі гроші грандіозних планів не набудуєш, – підсумував Петро Наконечний. – Але щодо Ігоря Бєлоукрова, то це особливий випадок. Тому, як тільки буде відомо про повернення, неодмінно підключимося до облаштування його мирної долі».
За найоптимістичнішими прогнозами, Ігор Бєлокуров може повернутися на Волинь не раніше, ніж через місяць. Тож часу для того, щоб подбати про його гідну зустріч, достатньо. Як і про те, як адаптувати до мирного життя людину, яка понад 30 років буквально щодня воювала зі зброєю в руках…

Світлана КОМА.
На фото з архіву: таким був Ігор Бєлокуров до війни в Афганістані.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%