Сторінками минулого 19.04.2018

Сторінками минулого 19.04.2018

100 років тому
Напад на Маневичі
«18 лютого війська кайзерівської Німеччини розпочали окупацію України. Але трудящі Волині чинили їм опір. Зокрема, у травні підпільники Ковельського залізничного вузла у Маневичах розгромили німецький військовий склад, а робітники і селяни району вступили в перший повстанський Дубровицький полк, який нараховував до 2 тис. бійців».
(«Історія  міст і сіл УРСР. Волинська область», 1970 р.).
На фото з архіву: керівники Ковельського ревкому Смирнова, Таск і Соколовський.

25 років тому
Президента і парламент – у відставку!
Протестуючи проти підписаних Президентом України Леонідом Кравчуком угод із Росією щодо вивезення в РФ стратегічної ядерної зброї, відсутність матеріальної компенсації з боку Москви нашій державі за втрачене майно екс-СССР, передача Чорноморського флоту в Криму «старшому братові», на Волині, як і по всій Україні, створено страйковий комітет, а з протестом щодо дій гаранта Конституції за дорученням депутатів виступив голова Луцької міськради Анатолій Поха. Керівники обласного страйккому (А. Волчок, Г. Кожевников, В. Малиновський, О. Юрченко) відправили на мітинг у м. Київ 11 автобусів із людьми. Вимога – провести 28 вересня 1993 р. Всеукраїнський референдум за дострокову відставку Президента і Верховної Ради».
(«Народна трибуна», 1993 р.).

 15 років тому
Вбивства – історикам?
Газета «Віче», неодноразово наводячи факти злочинів проти цивільного населення на Волині під час польсько-українського братовбивчого конфлікту періоду 1942-1945 рр., звернулася до Прокуратури області з запитом щодо можливості притягнення до відповідальності. Новопризначений заступник облпрокурора Володимир Веселуха пояснив, що наведені приклади «формально підпадають під ознаки злочинів, передбачених ст. 436 (порушення законів та звичаїв війни) та ст. 442 (геноцид) КК України». Однак, «для кваліфікації дій винних осіб повинні застосовуватися законодавчі акти держави, яка на цей час не існує, а саме СССР». «Слід врахувати, що з часу вчинення вказаних дій пройшло понад 60 років, і зараз практично не залишилося очевидців та учасників, а тому вони можуть бути предметом дослідження лише істориків, а в найближчий час їм буде дана політична оцінка. Достатніх підстав для порушення кримінальної справи за фактами трагічних подій, які відбувалися на Волині, зокрема, в 1943 р., немає», – зазначив Володимир Веселуха».
(«Віче». 2003 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%