Фейк від Wol_wikt@i.ua

Фейк від Wol_wikt@i.ua

Вчора, 18 квітня, на сайті «Волинської газети» було надруковано інформацію під заголовком «Через політиків страждають люди!» на тему польсько-українського братовбивчого конфлікту на Волині періоду 1943 р. та його впливу на сьогодення. А сьогодні з’ясувалося, що Товариство польської культури імені Еви Фелінської в м. Луцьку не має до цього повідомлення жодного стосунку!

 

Отже, за посиланням http://volga.lutsk.ua/view/21302/ було надруковано інформацію, де зазначалося:

«На Волині етнічні поляки та одночасно громадяни України запитали: чому їх із Варшави примушують обирати Батьківщину між Україною і Польщею?

На електронну адресу «Волинської газети» надійшло звернення від імені членів Товариства польської культури імені Еви Фелінської у Луцьку. Оскільки заява вкрай важлива для нормалізації польсько-українських стосунків як на міждержавному та міжрегіональному рівні, так і на особистісному, пропонуємо увазі цей допис без змін:
«Від імені польських організацій Волині висловлюємо глибоку стурбованість діями влади Республіки Польща та безпосередньо Президента Анджея Дуди. Законопроект про «зміни до закону про Інститут національної пам’яті – Комісії переслідування злочинів проти польського народу» є виявом неповаги до українців, які боролися за незалежність своєї держави.
Ми довго не наважувалися озвучувати свою позицію бо сподівалися,  влада Республіки Польщі одумається та відмовиться від стратегії руйнування українсько-польських відносин. Однак, на жаль, цього не відбулося. Минуле залишається визначальним в стосунках України та Польщі.

Ми, поляки, добре знаємо, що відбувалося на Волині у 1943-му році. Знаємо про Волинський злочин, вчинений українськими націоналістами, але також знаємо і про те, що і поляки у відплатних акціях відзначилися не меншою жорстокістю стосовно українців. І це потрібно нарешті визнати. Бо тільки коли ми перестанемо боятися говорити правду, ми зможемо зрозуміти один одного.

З часу злочину на Волині минуло 75 років і настав той час, коли потрібно сказати один одному «Пробачаємо і просимо пробачення». Але в цей же час польська влада приймає «антибандерівський» закон, показуючи всьому світу, що вона сама може трактувати світову історію так, як захоче.
Але чи подумав польський президент, депутати, уряд про поляків, які живуть в Україні? Як ми, будучи громадянами України, маємо поставитися до цього закону? Чию сторону у цьому конфлікті ми повинні зайняти?
Ми любимо Польщу, бо є поляками і зробимо все від нас залежне для її розвитку та процвітання, але ми також любимо і Україну, де прожили усе своє життя. Тому ми не хочемо вибирати, яку Батьківщину нам любити більше, як і не хочемо стати заручниками чиєїсь політичної гри.
Ми висловлюємо сподівання, що польська влада нас почує і зробить усе, аби і поляки і українці не відчували загрози тільки через свою національність».

Але насправді члени Товариства польської культури імені Еви Фелінської в м. Луцьку ніякого повідомлення у «Волинську газету» не надсилали!

Про це в телефонній розмові заявив голова цього товариства Валентин Ваколюк, назвавши це повідомлення – суцільним фейком, який не має ніякого відношення до дійсності. Валентин Ваколюк наголосив, що ні він особисто, ні якась інша уповноважена на те особа не зверталися в ЗМІ загалом і в «Волинську газету» зокрема з вище наведеним повідомленням.

Відтак, насамперед  редакція «Волинської газети» спростовує оприлюднену під заголовком «Через політиків страждають люди!» інформацію та видаляє її зі свого сайту.

По-друге, виходячи з вище наведеного, редакція «Волинської газети» висловлює щирі вибачення членам Товариства польської культури імені Еви Фелінською в м. Луцьку за розповсюдження неперевіреної інформації, яке не відповідає дійсності.

По-третє, оскільки повідомлення надійшло з адреси Wol_wikt@i.ua, офіційно звертаємося в українські правоохоронні органи з заявою про встановлення особи,  причетної до розповсюдження недостовірної інформації.

Шановні колеги! Цей випадок ще раз засвідчив про обов’язковість для редакцій мас-медіа перевірки достовірності джерел, які надсилають ту чи іншу інформацію в ЗМІ.

Виходячи з вище наведеного, редакція «Волинської газети» висловлює щирі вибачення членам Товариства польської культури імені Еви Фелінської у Луцьку, а також усім, хто має стосунок до українсько-польських взаємин, за цей прикрий інцидент, і сподіваємося, що він негативно не вплине на розвиток українсько-польських стосунків в усіх сферах.

Редколегія «Волинської газети».

Фото з порталу ДСГН.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (68) - 14.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (219) - 46.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (126) - 26.9%