Від Заходу до Сходу

Від Заходу до Сходу

Насиченим на міжнародні зустрічі період видався для секретаря Луцької міськради, виконувача повноважень луцького міського голови Григорія Пустовіта. Контакти з зарубіжними делегаціями охопили широку географію – від польських партнерів до гостей із Південної Кореї.

Насамперед, Григорій Пустовіт та керівники відповідних структурних підрозділів поспілкувалися з делегацією Бартошицького повіту Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща на чолі зі старостою Войцехом Прокоцькі.
«Я неодноразово бував у Луцьку і бачу, як ваше місто змінюється у кращу сторону. Тому завжди приємно сюди приїжджати!», – зазначив керівник делегації, зауваживши, що співпраця між м. Луцьком та Бартошицьким повітом розпочалася з контактів між двома школами, а наразі розширилася до рівня проектів у Луцькій міській клінічній лікарні та з управлінням ДСНС України у Волинській області.
Гості з Польщі перебували у м. Луцьку у рамках реалізації проекту «Рятуємо по-європейськи», котрий здійснюють луцька гімназія №4 імені Модеста Левицького, Луцький навчально-виховний комплекс ЗОШ І-ІІ ступенів №7 – природничий ліцей, Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №25 і стосується безпеки життєдіяльності в школах-учасниках проекту та передбачав публічний показ рятувальних дій за участі учнів та вчителів, що пройшли навчання в консультаційному центрі управління ДСНС України у Волинській області (тренувальна база). 
Григорій Пустовіт сказав, що м. Луцьк також зацікавлений у поглиблені взаємозв’язків із Бартошицьким повітом на всіх рівнях, а тому угоду про співробітництво можна було б підписати під час святкування Дня міста Луцька вже в серпні ц. р.
Впродовж двох днів в обласному центрі Волині відбувалися польсько-українські зустрічі майстрів слова, які декламували вірші обома мовами.

Перед офіційним відкриттям заходу Григорій Пустовіт та керівники відповідних структурних підрозділів міської влади зустрілися з віце-консулом Генконсульства Республіки Польща у Луцьку Терезою Хрущ, представником відділу культури Адміністрації міста м. Люблін Евеліною Грабан, керівником відділу культурної освіти Центру культури у Любліні Анною Кравчик та головою Товариства польської культури імені Тадеуша Костюшка Ніною Поремською «Побувавши на відбірковому конкурсі, я був приємно вражений майстерністю читців. Ще приємніше, що польську поезію декламували учасники не лише з Луцька, але й Одеси, Полтави тощо. Це чудово, що польською культурою цікавляться у південно-східних регіонах нашої країни», – зазначив Григорій Пустовіт.
Він також торкнувся і непростих тем польсько-українських стосунків, адже історія залишила багато актуальних питань: 
«Але ми повинні історію залишити історикам. Хай вони вивчають документи і кажуть, що і як було. Ми ж повинні будувати відносини наших країн на співпраці, разом йти вперед».
А після контактів із найближчими західними сусідами в м. Луцьку побувала південнокорейська делегація. Григорій Пустовіт провів розмову з професором, ректором Всеукраїнської філії міжнародного інституту розвитку інтелекту «International Mind Education Institute» Парк Сунг Су та студентами з Південної Кореї.
«Республіка Корея є для нас прикладом успішного розвитку. Ця країна за короткий термін часу досягла значного прогресу, нині там працює багато корпорацій, продукція яких користується попитом в усьому світі, зокрема – й в Україні», – зазначив Григорій Пустовіт.

Пан Парк Сунг Су зауважив, що уже тривалий час живе і працює в Україні, де здобули вищу освіту 2 його сини. 
«За його словами, наша країна йому подобається і дуже неприємно бачити конфлікт на Сході. Це дещо нагадує Корею, яку розділили на дві частини. Також він зауважив, що в Україні читає лекції для студентів, проводить тренінги та семінари. За його словами, багато корейських компаній досягли успіху, адже постійно навчали своїх працівників кращих практик. Нині їхня продукція конкурентна у світі. Парк Сунг Су зазначив, що Республіка Корея не має покладів нафти, але є шостою країною у світі за переробкою та експортом нафтопродуктів», – наводить аргументи південнокорейського фахівця відділ інформаційної роботи Луцької міськради.
Пан Парк Сунг Су, який прочитав в волинських університетах курс лекцій, запросив Григорія Пустовіта взяти участь у форумі «Mind Education Leaders Forum», який відбудеться 24 квітня 2018 р. у м. Києві і який може відкрити нові перспективи співпраці міської влади м. Луцька з південнокорейською стороною.

Світлана КОМА.
На фото Олександра ОЛІШЕВЬКОГО: під час спілкування з делегацією Бартошицького повіту РП; Пан Парк Сунг Су та супроводжуючі його особи на переговорах із Григорієм пустовітом; розмова з учасниками польсько-українського конкурсу читців.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 10.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (16) - 57.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 17.9%
Мене це не стосується. (2) - 7.1%