Королі сцени

Королі сцени


На початку грудня 2013 р. обласний театр ляльок у Луцьку перетворився на… «джазову Мекку». Вкотре Луцький джазовий клуб представив один із найгучніших фестивалів України – «JAZZ BEZ».

Варто нагадати, що від часу свого заснування (2001-го) міжнародна музична федерація розрослася вже на десяток міст України і Польщі, а Луцьк приймав цей фестиваль уже вшосте. Його організаторами цього року були Волинське молодіжне громадське об’єднання «Єднання», благодійний фонд «Співдружність-Волинь» та мистецьке об’єднання «Дзиґа». Як і в попередні роки, «JAZZ BEZ» у Луцьку відбувався під патронатом Генерального консульства Республіки Польща в м. Луцьку, від імені якого присутніх привітав консул Кшиштоф Савіцкі.

Тож 6-7 грудня, наче за помахом чарівної палички, сцена театру стала майданчиком  творчих експериментів для музикантів із Польщі, Білорусі, Вірменії, Італії та Грузії. Об’єднанні спільною пристрастю до музичної імпровізації, але розділені рамками міжнародних колективів та джазових стилів, королі сцени не тільки дарували свято музики, але й відверто солідаризувалися з українською проєвропейською громадською думкою. Може, саме тому фестиваль «Jazz BEZ-2013», на відміну від попередніх, вирізнявся особливою енергійністю, неповторною атмосферою, а публіка – щирою вдячністю. На жаль, погодні умови не дозволили музичним колективам виступити на сцені луцького Євромайдану, але вони не змогли стати на заваді благодійним намірам музикантів та організаторів фестивалю передати частину отриманих коштів на підтримку євроінтеграційних прагнень українському народу.


А в пам’ять тих джазменів, які брали участь у попередніх фестивалях, проте вже відійшли в інший світ, президент джаз-клубу Олег Баковський виконав хвилююче соло на трубі…

Тетяна ХАВЕР.

Фото Любомира БЕЗРУЧКА.

.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%