Бюджетним коштом допомагають… наркоманам

Бюджетним коштом допомагають… наркоманам


Жителі Нововолинська просять позбавити їх залежності від опію.

Питання наркозалежних опинилося серед основних під час нещодавнього засідання виконавчого комітету Нововолинської міської ради.

Заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Наталія Щерба детально зупинилася на тому, як у Нововолинській центральній міській лікарні реалізовують програму замісної підтримувальної терапії хворим із опіоїдною залежністю.

Щоби було зрозуміло, такий вид терапії – це заміна вживання внутрішньовенних нелегальних наркотиків на менш шкідливі таблетовані наркотичні лікарські засоби. Причому терапію проводять тільки в медзакладі.

Наскільки такий метод боротьби з наркозалежністю популярний серед хворих, свідчить статистика. Бо за один тільки місяць, зазначила Наталія Щерба, до управління охорони здоров’я облдержадміністрації надійшло десять письмових заяв від жителів Нововолинська, які виявили бажання отримувати лікування наркотичної залежності шляхом замісної підтримувальної терапії.

– Загалом на диспансерному обліку в нас перебуває 141 хворий, із яких 136 – опіоїдно залежні. А 44 особи було знято з диспансерного обліку протягом останніх чотирьох років, – зазначила лікар.

Варто зауважити, що поряд із офіційною медициною велику допомогу у боротьбі з наркоманією надають і спеціалізовані центри різних релігійних організацій. До прикладу, 70% хворих позбуваються наркозалежності в реабілітаційних центрах «Ковчега».

Та не тільки проблемою наркоманів перейнялася міська влада. До переліку першочергових потрапив пункт «Зміни до бюджету». Члени виконкому затвердили норми утворення твердих побутових відходів та їхню щільність для Нововолинська. Обговорили ціни на платні послуги навчальних закладів управління освіти. Затвердили склад конкурсного комітету з надання права на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування, а також склад громадської комісії з житлово-побутових питань. Окрім того, під час засідання виконавчого комітету встановили плату за соціальне житло й задовольнили заяви про одноразові грошові допомоги жителям міста.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%