І жабка усміхнулася дітям

І жабка усміхнулася дітям


На Волині діє громадська організація «Переселенці Криму і Донбасу». Її очолює Аза Голощакова. Ще із зими батьки мріяли показати своїм дітям Воротнівський ботанічний заказник, де діє Лісовий молодіжний центр, а взимку – навіть резиденція самого Санта Клауса.

– Ми давно мріяли тут побувати, – каже Олена Копатько – мама першокласниці Каті. – Але в новоріччя тут був такий великий наплив дітвори, що нам не вдалося потрапити у резиденцію.
Цього разу на допомогу прийшов інститут волонтерства та громадської співпраці, який очолює Юлія Євпак. 
– Ми давно співпрацюємо з Волинським ОУЛМГ та Лісовим молодіжним центром, – розповідає менеджер соціальних проектів Юлія Порохнавець. – Завдяки цій співпраці тут побували сонячні діти, діти і дружини полеглих на Сході України наших героїв. Звісно, ми пам’ятаємо про ГО «Переселенці Криму і Донбасу» і у Великодний тиждень заповзялися виконати побажання матерів.
Цього разу до Воротнівського ботанічного заказника, або ж у Малу Швейцарію приїхало 17 дітей і 12 матерів.
– Це рай, – кажуть матері. 
А серед них – Лариса Дікарєва, Олена Кудінова, Інна Шатохіна, Аня Щукіна, Марина Кравцова та інші. – Дуже гарна природа. І погода цього дня – лагідна.
Координатор Лісівничого молодіжного центру Валентина Юхимчук тим часом проводить усіх до лісового навчального класу, розповідає про ботанічний заказник, Лісівничий молодіжний центр, турботи лісівників. А відтак до розмови долучаються директор ДП «Ківерцівське ЛГ» Віталій Каращук, лісничий Воротнівського лісництва цього лісогосподарства Сергій Мацюк та його помічник Іван Демидюк. І дітям, і батькам працівники Лісівничого молодіжного центру, лісівники провели екскурсію навчальними класами, майстернею, пасікою, садом… 

Вже птаство заспівало і квіти розцвіли, і жабки радувалися теплу… Все це дуже надихало і дітей, і дорослих… Ось мамочка жабка везе на спині маленьку жабку-дитинча… Подивуванню екскурсантів не було меж. По правді кажучи, я також уперше бачив, як жабка-мати везе свого синочка чи донечку на спині і нікого не боїться.
– Не чіпайте мене! – гукала жабка і нікого не боялася, везла своє чадо, а діти здивовано гукали, фотографували, прикликали у свідки матерів: «Жабка везе свого синочка чи донечку».
Світ природи відкривався дітям і дорослим незвичними гранями, і навіть журналісти почули дітей і стали фотографувати незвичайного перевізника.
…Нелегко живеться переселенцям. Матері розповідали свої історії. Мають, слава Богу, роботи, житло, діти навчаються у школах, але державної серйозної підтримки цим сім’ям нема. Переселенці люблять свій край, турбуються про покинуте житло. 
– Чоловік поїхав підлатати дах, бо повідомили, що він пошкоджений, – каже мама трьох дітей. – Приїхав і побачив, що і стіни тріскаються. Навіть, як мирно врегулюється ситуація на Донбасі, нам переїжджати нема куди.

Переселенцям Криму і Донбасу потрібна наша підтримка. І її надають волонтери, Волинське ОУЛМГ, Лісовий молодіжний центр.
Юлія Порохнавець провела майстер клас з писанкарства і всі діти та матері продемонстрували писанки. А ми провели майстер-клас з фотожурналістики: шестикласниця Луцької ЗОШ №23 Олександра Мельник фотографувала, як її двоюрідний брат семикласник Луцької ЗОШ №5 Іван Щукін садить ялинку біля резиденції Санта Клауса. Адже цього дня діти і дорослі посадили близько двох десятків ялинок.
У рамках акції Державного лісоагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках» проводяться різноманітні зустрічі, екскурсії і обов’язково посадка деревець. Цьогоріч їх висаджено понад 25 мільйонів. Стільки виростили лісівники. Ще досадить природа – птахи, звірі, вітер… Ліс люблять усі.  
Діти і їх матері почастувались на природі, а відтак побували біля вольєра, де є олені благородні і козулі. І захотіли знову сюди повернутися – у райський куточок Волині. І Лісівничий молодіжний центр завжди відкритий для усіх українців і зарубіжних гостей, не дарма ж його називають ще Маленькою Швейцарією.

Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%