Ялинка вбралася, як європейська краля

Ялинка вбралася, як європейська краля


«Цього року ялинка найкраща!» – кажуть лучани, котрих зустрічаємо на головному майдані міста першого дня після мейк-апу головної красуні, точніше – одразу трьох в обласному центрі Волині.

Чим так здивували «три дівиці» під вікнами собору й театру? Бо вбралися вони не лише у традиційні гірлянди та іграшки, а й у символіку Євросоюзу.

Працівники КП «Луцьксвітло», які уже багато літ одягають і роздягають цих вічнозелених красунь, посміхаються, коментуючи такий факт. Мовляв, а що – не подобається?


Якщо серйозно, то ще напередодні старту робіт таку особливу композицію пообіцяв Луцький міський голова Микола Романюк, котрий поділився планами із користувачами «Фейсбука»: «У Луцьку буде новорічно-різдвяна ялинка, прикрашена символікою України та Євросоюзу». Крім того, Микола Ярославович сказав, що участь у цьому зможуть взяти учасники луцького Євромайдану. Тож процес прикрашання головних красунь міста до зустрічі нового 2014-го, очевидно, ще не завершився.


Але він цікаво розпочинався. Професійні прикрашальники стараються (до речі, серед них – жодної жінки! І це правильно – вони й удома на прикрашаються). З журналістами спілкуються радо. Водій Василь зі смачним прізвищем Борщ каже, що ось уже майже чотири років возить туди-сюди ялинкові вбрання. Він і допомагає чіпляти іграшки. Поряд на великому ящику сидить студент Ігор, слухає нашу з Василем розмову і загадково всміхається. Очі не підводить, бо у нього важливе завдання – прикручувати дротики, якими й чіплятимуть ті кольорові «бомби» до хвої. Правда, надає цінну інформацію: загалом іграшок на ялинках – з півтисячі. «До отого хлопця йдіть», – люб’язно посилає, коли починаю ставити одне за одним запитання про те, як, що і скільки. Мовляв, моя хата скраю, я тільки так – що скажуть.


Олександр – електромонтер 3-го розряду, він уже не відкараскається. Хоча чоловік і не намагався. Розмовляємо.

– Я вже десь три роки ялинки прикрашаю. Нічого особливого, в принципі. Робота – як робота, тільки холодно. Причіплювати іграшки не важко, але руки мерзнуть. Добре, що цього року не так морозно. Ну і хвоя колеться, а рукавиці не вдягнеш, – із делікатністю панянки зауважує.

Олександр також розповів що гірлянд тут багатенько. 18-20 штук – 15-метрові (поздовжні), ще 8 – по метрів 25. Вони – нові, кажуть хлопці. Коли вже будуть на ялинці, ввечері засяють. Цього року особливо гарно.

– Віталік мене звати, – відповідає ще один прикрашальник на моє люб’язне «Ви хто?».

Посміхаюся, мовляв, добре. У Віталіка прізвище – Горошко. Він електронник, може керувати процесом миготіння ялинки. Розповідає, що цього року у них з’явився новий прилад, за допомогою якого красуні сяятимуть особливо чарівно. Ілюмінації підключатимуть, як завжди, пультом.

На майдані – майже пусто, що геть не звично для цих днів. Лише у наметах – по кілька молодих людей. І Тузик чи Шарик, словом, бездомний собака нарікає на своє життя. Його шкодують небайдужі перехожі, а ще підходять і кидають в урну гроші для потреб євромайданівців.

А от молоді люди – Любава та Роман – переживають. Мовляв, не до свята. Багато людей, за їхніми словами, проти прикрашання ялинки, коли в країні таке діється, але чимало радіють. Вони ж ні, бо ж от зараз судитимуть їхнього товариша й однодумця за активну громадянську позицію. Втішаю, як можу, хоча дійсно боляче таке чути. А ще запевняю, мовляв, то ж для діток наших стараються: вони хочуть Європу чи й просто казку вже цього року. Тому рано чи пізно, але свято на нашій європейській вулиці посеред Театрального майдану таки прийде!

Світлана ДУМСЬКА.

Фото автора та Юрія ЯКОВЮКА.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%