Опозиція втрачає довіру виборців

Опозиція втрачає довіру виборців

Об’єднана опозиція з тріском провалила довибори у Верховну Раду України, які відбулись минулої неділі, 15 грудня. Лише в одному з п’яти виборчих округів кандидат від опозиції здобув перемогу. На чотирьох інших - це позапартійні кандидати, або представники Партії Регіонів. Варто зауважити, що вибори відбулись під час Євромайдану, коли емоційне напруження в суспільстві досягло апогею, а агітацію за опозиційних кандидатів можна було почути навіть у так званий «день тиші».


Опозицію вкотре підвела самовпевненість. Адже напередодні виборів у проблемних округах усі так звані рейтинги і екзитполи були на їх користь. А тут така халепа. Усвідомлення прийшло після підрахунку голосів. Опозиційні кандидати не просто програли, вони отримали набагато меншу підтримку, ніж на виборах 2012 року в цих же округах.
Як завше в таких випадках почалась істерія, мовляв, знову були масові фальсифікації з боку провладних кандидатів. Знову пролунали погрози судами. Проте, Центральна виборча комісія не бачить підстав визнати вибори недійсними.
Які висновки можна зробити з довиборів у Верховну Раду України, які закінчились не на користь опозиції? По-перше, цей програш – не просто тривожний дзвіночок для «революціонерів», це сигнал опозиційним силам від суспільства про те, що люди не підтримують радикалізм і хаос, які пропонують крикуни з Майдану. По-друге, цей програш підтверджує, що значна частина людей на Євромайдані стоїть не за лідерів опозиції, а за конкретні питання, на які влада вже знайшла відповіді. Це, зокрема, європейський вектор розвитку країни, якого дотримуються Президент і Уряд. Опозиція втрачає довіру виборців. І це факт, підтверджений подіями 15 грудня.
Олег БАТЮК, кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри кримінального права і процесу Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, депутат обласної ради

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%