Чи в усіх 524 адвокатів є автомати?

Чи в усіх 524 адвокатів є автомати?

Надзвичайна пригода сталася в обласному центрі: озброєний автоматичною вогнепальною зброєю та пістолетом молодий чоловік, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, почав з’ясовувати стосунки, стріляючи у людей! Після знешкодження «Ворошиловського стрільця» з’ясовано особу правопорушника: це 30-річний адвокат Дмитро Курляндський…

Отже, СГЗ УМВСУ у Волинській області з цього приводу розповсюдив коротке повідомлення:
«30-річний житель обласного центру відпочивав в одному з барів Луцька разом зі своїми товаришами. Коли вже був добряче напідпитку, друзі відвезли його додому. А невдовзі чоловік вийшов із квартири, прихопивши автомат і травматичний пістолет, та попрямував на зупинку громадського транспорту, де перебувала компанія молодих людей.
– Встановлено, що нічний візитер нецензурно висловлювався. У результаті словесного конфлікту з автомата двічі пролунали постріли вгору. Молоді люди намагалися його заспокоїти, але зловмисник дістав травматичний пістолет і поцілив в одного з хлопців. На щастя, куля застрягла у куртці. Зрештою його обеззброїли, при цьому молодикові ще й дісталося на горіхи, – розповів начальник Луцького МВ УМВС України у Волинській області полковник міліції Василь Марчишак.
Нині зловмисник перебуває в лікарні. Правоохоронці вилучили зброю, призначили ряд експертиз. Триває досудове розслідування, розпочате за ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. За озброєні розбірки чоловік може сім років провести за ґратами».
Як вдалося встановити колегами із видання «Волинь Post», йдеться про 30-річного адвоката Дмитра Курляндського:
«За його словами, зараз він перебуває у лікарні зі струсом мозку. Лікарі також підозрюють крововилив у мозок. Адвокат розповів, що невідомі молодики повалили його на землю біля будинку на вулиці Конякіна, де він живе, а потім почали бити ногами по голові. Саме тому він і застосував травматичну зброю. Курляндський підтверджує, що мав при собі автомат. Проте коли він прийшов до тями, автомата не було».
Отож, доки слідство встановлює мотиви, що спонукали 30-річного адвоката з допомогою автомата в ніч на 16 грудня двічі вистрелити в повітря, а з травматичного пістолета поцілити в одного з громадян, варто зауважити, що чинне законодавство дозволяє адвокатам зберігати та застосовувати для самозахисту вогнепальну та травматичну зброю. Щоправда, як повідомила голова Колегії адвокатів Волинської області Галина Руденко, наразі в області є підтверджені відомості на 524 адвокатів, із них приблизно 300 осіб живе та працює в Луцьку. Один із них – Дмитро Курляндський, про якого здивована цим випадком Галина Андріївна сказала:
«Він, у принципі, є добросовісним і сумлінним працівником. Завжди спокійний та привітний, ніколи не демонстрував агресії… Що там сталося, навіть не уявляю!».
А член Вищої ради юстиції України, віце-президент Спілки адвокатів України, волинянин Сергій Сафулько щойно повернувся з закордонного відрядження, а тому про деталі цього випадку вивчити ще не встиг. В усякому випадку, Сергій Федорович відніс Дмитра Курляндського до молодої генерації адвокатів, число яких з кожним роком зростає все більше й більше…
Це й не дивно: чинне законодавство встановило доволі лояльну процедуру отримання права на адвокатську практику. В кожній області є кваліфікаційно-дисциплінарна  комісія адвокатури, в компетенції якої й перебуває питання надання тому чи іншому юристові відповідного посвідчення. Процедура, зазвичай, не є складною: потрібно здобути вищу освіту за фахом, мінімум два роки попрацювати за фахом і успішно скласти екзамени. Потім – півроку стажування, і в разі успішного його проходження людина отримує посвідчення адвоката.
Увесь цей шлях і подолав Дмитро Курляндський. А от звідкіля він узяв автомат (в СГЗ УМВСУ, посилаючись на таємницю слідства, системи цієї одиниці вогнепальної зброє не назвали, вочевидь ідеться про автомат Калашникова, – авт.) та травматичний пістолет і з якого дива після пишного застілля в одному з барів у центрі Луцька опинився не вдома, а на вулиці та ще й зі зброєю в руках, знатимемо пізніше.
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: при вмілому застосуванні автомат Калашникова здатен прицільно вражати не тільки паперову мішень…

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%