Не буде Кулика – не буде каналізації в «Супутнику»?

Не буде Кулика – не буде каналізації в «Супутнику»?

Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик опинився в епіцентрі війн, що точаться навколо Майдану Незалежності. Можливо, що споруда ФФУ знаходиться по столичній вулиці Хрещатик буквально поряд із найголовнішою площею країни, а, можливо, через те, що сьогоднішні профспілки вже давно не відіграють радянської ролі «школи комунізму», але ще не дісталися ролі та статусу європейських аналогів, серед яких на першому місці завжди буде польська «Солідарність».

Проблема виникла через те, що ФФУ в особі Юрія Кулика ніби то підписала угоду про передачу в оренду основну кількість своїх площ лідерам опозиції, котрі облаштували в цьому офісі свій штаб. Згодом з’явилася інформація, що цю угоду розірвано, а тому судові виконавці спробували спонукати опозиціонерів очистити приміщення. А буквально 13 грудня президія ФФУ висловила протест із приводу діяльності судових виконавців: виявляється, у спілчанському будинку по вул. Хрещатик, 2 на підставі відповідної Ухвали Печерського районного суду м. Києва заборонено знаходитися «будь-яким особам, крім працівників Підприємства «Господарське управління ФПУ» та охоронної фірми».
«Таким чином, Федерація профспілок України, понад 40 всеукраїнських профспілок – її членських організацій, позбавлені можливості здійснювати свою основну функцію – захист прав та інтересів членів профспілок, – обурилися профспілкові активісти. – Президія Федерації професійних спілок України висловлює протест з цього приводу і заявляє, що заборона перебування у Будинку спілок керівників та працівників апаратів ФПУ, Київської обласної ради профспілок, всеукраїнських профспілок перешкоджає їх законній діяльності, взаємодії колегіальних органів ФПУ на всіх рівнях і фактично паралізує роботу профспілок. Водночас це створює передумови неконтрольованого використання Будинку спілок, ставить його збереження в цілому під загрозу».
Сум’яття в лави опозиціонерів та їхніх противників внесла й та обставина, що сам Юрій Кулик наразі перебуває в відпустці, а тому не має юридичного права підписувати будь-які документи. Відтак, що робити з ухвалою Печерського райсуду столиці та судовими виконавцями в правовому полі зараз, мабуть, не знає ніхто.
Можливо, що за ситуацію розплатиться посадою сам голова ФФУ. Хоча Юрій Кулик – досвідчений працівник мас-медіа, що має почесне звання «Заслужений журналіст України» – на нинішню посаду прийшов у 2011 р. замість Василя Хари, що проявив себе доволі непоступливим профспілковим лідером. Очікувалося, що він буде проводити помірковану та виважену політику. Вийшло ж, що ним не задоволені ні влада, ні опозиція… І в такому випадку Юрій Кулик може достроково піти у відставку (пенсійний вік це дозволяє без особливих проблем). Щоправда, цю процедуру треба проводити законно, а не так, як це сталося на початку 2005 р. із тодішньою головою Ради федерації профспілок Волині Галиною Головенець, яку волюнтаристськими методами не пускали на робоче місце, за її спиною «обравши» іншого лідера. Галина Іванівна, щоправда, відстояла справедливість у суді, а потім із незаплямованою трудовою книжкою та чистою совістю виїхала на роботу в Київ, де продовжила свою діяльність на ниві міжнародного профспілкового туризму.
Яким буде шлях у Юрія Кулика, який улітку 2013-го встиг побувати в Шацькому р-ні і пообіцяв виділити кошти для завершення реконструкції в 2014-ому дитячого табору відпочинку «Супутник», наразі невідомо.
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото Романа УСТИМЧУКА: Юрій Кулик улітку обіцяв волинським дітям, що в наступному році виділить гроші для будівництва централізованої мережі водопостачання і каналізації…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%