Сила закону, а не магія свавілля! (оновлено)

Сила закону, а не магія свавілля! (оновлено)

«Волинська газета» остаточно перемогла в Верховному Суді Україні недолугих чиновників! 22 травня 2018 р. редакція отримала Постанову Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду Вронської Г. О. (головуючої), Баранця О. М. і Студинця В. І. 

8 травня, коли вся держава відзначала День пам’яті та примирення, колегія суддів Касаційного господарського суду Верховного Суду України у складі – головуюча Г. О. Вронська, судді О. М. Баранець, В. І. Студинець – залишили без змін рішення Господарського суду міста Києва від 6 листопада 2017 р. і постанову Київського апеляційного суду від 14 грудня 2017 р. за позовом ТзОВ «Волинська газета» до Волинської обласної державної адміністрації про спонукання укладення договору щодо виходу зі складу газети.

Це рішення вступило в законну силу ще після 14 грудня 2017 р., але тільки 20 березня 2018 р., ще коли лютий недруг «Волинської газети» з титулом «Ворог реформування» Володимир Гунчик перебував на посаді голови облдержадміністрації, видання отримало нове реєстраційне свідоцтво реформованого ЗМІ. Але вже екс-губернатор у січні ще встиг скерувати в Верховний Суд України касаційну скаргу, тож розгляд справи було призначено на 8 травня ц. р.

Новий губернатор області – Олександр Савченко – за чинним законодавством міг зупинити ганебну для окремих і тимчасових носіїв влади судову тяганину з журналістами свободолюбивого видання, де облдержадміністрація від 1995 р. була співзасновником. Відкликати касаційну скаргу Олександра Савченка закликали і голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, і облорганізація НСЖУ на чолі з Михайлом Савчаком  і навіть голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

Але Олександр Савченко за день до судового засідання – 7 травня 2018 р., підписавши доручення начальнику юридичного управління облдержадміністрації Віталію Потапенку (брав безпосередню участь у боротьбі з «Волинською газетою» ще з листопада 2015 р. і, незважаючи ні на що, зберіг свою посаду навіть після відставки Володимира Гунчика, – ред.), із якихось міркувань не зупинив затіяну горе-попередниками судову тяжбу. Мало того: того ж дня 7 травня підписав голові Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України Вікторії Сюмар відповідь, де чорним по білому вказав:

«На Волині продовжується реалізація Закону України «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації», і на теренах краю вже завершили процес роздержавлення та отримали свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації вже 7 газет. Ще 3 видання вже підготували усі відповідні документи та подали їх на реєстрацію».

У тексті, який для Олександра Савченка підготувала т. в. о. начальника відділу інформаційної політики облдержадміністрації Каріна Мариневич і який він підписав, вельмишановній Вікторії Сюмар сповістили:

«На виконання Вашого листа повідомляємо, що друкований засіб масової інформації «Волинська газета» також завершила процес реформування та отримала свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації – газета «Волинська газета», ВЛ №350-263 ПР від 20 березня 2018 р.».

Тож доки ПрАТ «Укрпошта» доставляла з Луцька до Києва лист від Олександра Савченка до Вікторії Сюмар, швидше за конверт дістався у столицю у Верховний Суд начальник юруправління Віталій Потапенко. Він наступного дня, 8 травня, і представляв на засіданні облдержадміністрацію. Адвокат юридичної фірми «Конфідент» Дмитро Леміщак – інтереси «Волинської газети».

Колегія суддів Касаційного господарського суду Верховного Суду України 8 травня ц. р. р у справі №910/14668/17 залишила касаційну скаргу Волинської ОДА без задоволення, рішення Господарського суду міста Києва від 6 листопада 2017 р. та постанову Київського апеляційного господарського суду від 14 грудня 2017 р. на користь «Волинської газети» – без змін; «як законні та прийняті правильно по суті». Постанова набрала законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

«Судові витрати, понесені відповідачем (Волинською ОДА, – ред.) у зв’язку з переглядом справи у суді касаційної інстанції, покладаються на відповідача (Волинську ОДА, – ред.), оскільки касаційна скарга залишається без задоволення», – сказано в Постанові.

Більше в Україні вже немає судів, куди б могли б жалітися вороги роздержавлення… Ну, а цей досвід – іншим редакціям чудова практика для майбутніх перемог, а любителям гонінь на журналістів – суворий урок.

Але чи піде ця наука не в ліс, а в голову?

Незважаючи на неодноразові звернення «Волинської газети», секретаріату облорганізації НСЖУ і голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, голова облдержадміністрації Олександр Савченко за час перебування на посаді так і не знайшов часу, аби зустрітися з волинськими журналістами, аби, образно кажучи, «звірити годинники» та напрацювати законний, цивілізований і виважений механізм взаємодії органів державної виконавчої влади області та місцевих медіа. А 6 червня – День журналіста – не за горами…

Редколегія.

На фото порталу «Ракурс»: Верховний Суд України довів, що в нашій державі існує сила закону, а не магія свавілля.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (225) - 44.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 28.9%