Тролейбусна ціна

Тролейбусна ціна

Після громадського обговорення щодо збільшення вартості проїзду на маршрутних таксі, цілком логічно постало питання і про зміну тарифу на міський електротранспорт. Тож із 15 травня ціна за квиток може зрости від 2 до 3 гривень.

На відміну від попереднього обговорювання, коли у конференц-залі ЦНАПу не було де і «яблуку впасти», 7 травня в актовий зал КП «Луцьке підприємство електротранспорту» прийшли лише кілька депутатів міської ради, представники мерії, журналісти, один представник громадської організації «Захист дітей війни» та працівники самого підприємства.
Депутат Луцькради Павло Данильчук вважає таку ситуацію неприйнятною, адже, на його глибоке переконання, до прийняття рішень у настільки важливих питаннях, як підняття вартості проїзду, необхідно залучати максимальну кількість лучан. А для цього обговорення потрібно проводити у великому залі, наприклад, Палаці культури, та – бажано у неробочий час.

Натомість перший заступник луцького міського голови Григорій Недопад повідомив, що біля ЦНАПу (де спочатку анонсували проведення круглого столу) на усіх охочих очікували аж два автобуси. Проте бажаючих взяти участь в обговоренні виявилося тільки… двоє.
Далі слово надали начальнику фінансово-економічного відділу Луцького підприємства електротранспорту Ірині Ковальчук. Фахівець пояснила, що підняття тарифу є вимушеною мірою, адже суттєво зросли основні пункти витрат.
Так, у порівнянні з 2016 р. вартість електроенергії зросла втричі. Крім того, збільшилися і виплати мінімальної заробітної плати, а зважаючи, на відчутну нестачу працівників, зростає і преміальний фонд, аби зацікавити людей роботою. Піднялися ціни і на ремонтні роботи та запчастини. До слова, середній вік тролейбусів сягає 24 років. Із 65 машин – 44 відпрацювало вже понад 20 років. Щоб уникнути транспортного колапсу, необхідний дороговартісний ремонт. Частину витрат забирає відновлення контактної мережі, нині потреба сягає у 8 млн грн.

Тож, аби хоча б частково покрити ці витрати, необхідно підняти вартість квитка до 3 грн. Для школярів та студентів ціна залишиться попередньою – 1 грн. Вартість місячного проїзного планують збільшити зі 105 до 160 грн для населення, а для підприємств, установ, організацій – зі 120 до 180 грн.
Колишній начальник управління транспорту та зв’язку, радник міського голови Анатолій Миронюк зазначив, що підняття вартості є вимушеним кроком, і уже всі міста, окрім Чернівців та Дніпра, збільшили тарифи. Також він наголосив, що необхідно модернізувати мережі та транспортні потоки, так як за роки внутрішні міграційні процеси у місті кардинально змінилися. Деякі установи та заклади перестали функціонувати, що призвело до зменшення пасажиропотоку, а у інших частинах міста він навпаки – посилився.
Присутні ж підняли питання якості перевезень, нерегулярності, хамству зі сторони персоналу, часом необдуманому графіку, коли підряд ідуть кілька транспортних засобів, а потім тривалий час немає жодного, впровадження електронного квитка.
Усі ці питання керівництво підприємства пообіцяло взяти під контроль. А як воно реалізує всі корисні пропозиції та зауваження, в свою чергу проконтролює міська влада.
На завершення зустрічі Григорій Недопад нагадав, що для нормального функціонування електротранспорту у м. Луцьку його мінімальна кількість має становити, як мінімум, 100 одиниць. Також він додав, що згідно з наданими розрахунками, підняття вартості проїзду є неминучим.
Остаточне рішення буде ухвалено на засіданні виконкому з урахуванням усіх зауважень та побажань, висловлених під час громадського обговорення. Й воно буде економічно обґрунтованим.

Ольга КОНОНЧУК. 
На фото автора: територія тролейбусного управління; під час громадського обговорення.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%