«Вірменське радіо»

«Вірменське радіо»

Новий Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян після масових протестів і з другої спроби таки очолив виконавчу владу цієї кавказької країни. Але чого очікувати після мирної революції: кардинальних змін у її житті, повторення долі двох українських майданів чи ще тіснішої прив’язаності до «старшого брата»?

Отже, в Вірменії спрацював принцип про ситих вовків і цілих овечок. Тобто, правляча Республіканська партія вже екс-президента Сержа Сарґсяна зберегла свої позиції у парламенті, а опозиція в особі Нікола Пашиняна отримала контроль над виконавчою владою. Одні без інших успішно працювати не можуть, тому приречені на співпрацю. І буде вона відбуватися, схоже, за вказівками з Москви. В усякому випадку, вже 17 травня на засіданні уряду Нікол Пашинян закликав своїх колишніх прибічників… припинити протести.
Спочатку люди вимагали відставки корумпованого мера Єревана  Тарона Маркаряна, а потім – генпрокурора Артура Давтяна. І що?
«Ми програємо, якщо намагатимемося вирішити всі проблеми одночасно. Це добре, що громадяни використовують своє право вільно висловлювати свої скарги, але ми повинні розуміти, що неможливо вирішити всі проблеми відразу», – сказав Нікол Пашинян.
Це все нагадує українські реалії, коли колишні опозиціонери влаштовували масові акції та протистояли силовим структурам, а коли отримали всю повноту влади, то будь-яку спробу мирного протесту розцінюють як спробу дестабілізувати ситуацію на користь Кремлю…
У Вірменії – те саме. 
«Мітингом неможливо керувати містами, неможливо організовувати державну роботу, що у випадку Вірменії надзвичайно важливо. Неможливо забезпечувати безпеку країни, повинна зберігатись дієздатність таких структур, як армія. Загальновідомо, що у Вірменії є проблеми, пов’язані з безпекою», – прозоро натякнув політолог Карен Мадоян у коментарі «Радіо «Свобода».
Тому Нікол Пашинян перший закордонний візит здійснив у російське м. Сочі, де зустрівся з главою РФ Владіміром Путіним і на зібранні «Євразійського економічного союзу» поклявся виконувати всі раніше підписані угоди.
Відзначився і на внутрішньому фронті: пообіцяв обнулення усіх штрафів і пені за прострочені кредити, а також – зниження штрафів за порушення Правил дорожнього руху.
Словом, усе як в анекдоті від «Вірменського радіо», яке  питають:
«Скажіть, як назвати сина, якщо тато – єврей, мама – українка і обоє – націоналісти?».
«Ізяслав», – пролунала лаконічна відповідь.

Володимир ДАНИЛЮК.
На фото «Німецької хвилі»: виступає Нікол Пашинян.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (228) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (159) - 30.6%