Сторінками минулого 24.05.2018

Сторінками минулого 24.05.2018

100 років тому
Вивих і перелом
«Ніяких розмов, доки ворог танцює по Батьківщині. Ніяких компромісів! Ми були свідками, що не один вивихнув ногу на Україні, але не один ще її й зламає…Вимога волі, своє власного життя, незалежности стало лозунгом усіх країн, а в тій кількости і нашої України!».
(«Народна воля», 1918 р.).

75 років тому
Злочин у Вінниці
«Гістерія брехні з Москви після звідомлення про виявлення міжнародною комісією в Вінниці понад 10 тис. трупів помордованих большевикам українців не дивує. Закопані, ніби падло, у нікчемні ями разом із одежею і навіть харчами жертви НКВД одного травневого дня знову вийшли на світло правди. А як зреагували на це сталінські куратори? Вони змовчали про свої злочини!».
(«Український голос», 1943 р.).

60 років тому
Путівки на Донбас
«Молодь Ківерцівського р-ну з ентузіазмом сприйняла заклик партії та уряду щодо мобілізації трудових ресурсів на відбудову шахт Донбасу. Фундамент співпраці було закладено ще в 1946 р., коли з ініціативи партійної організації району було розгорнуто соціалістичне змагання між ківерцівськими лісорубами і шахтарями Горлівки. За рахунок надпланових лісозаготівель волинські ударники відправили в дар донецьким гірникам ешелон кріпильного та будівельного матеріалу. А згодом молодий актив району почав масово отримувати комсомольські путівки на будівництво нових шахт Донбасу».
(«Ленінським шляхом», 1958 р.)
На фото з архіву: молодь Ківерцівського району одержує комсомольські путівки на будівництво шахт Донбасу.

10 років тому
Шашка Романюка
«Голова облдержадміністрації Микола Романюк у редакції «Волинської газети» провів пряму телефонну лінію з читачами. Запитань пролунало чимало. І вони були цікавими. Зокрема, про кадровий потенціал на рівні державної виконавчої влади районів. «Ви ж знаєте, ставши головою облдержадміністрації, я шашкою не махав і нікого не звільняв. Бо судити про людей, виходячи лише з сухих цифр, не вважаю правильним. А от після шестимісячної роботи вже можна зробити певні висновки. Тож, думаю, заміна багатьох голів райдержадміністрацій, усе-таки, станеться», – сказав Микола Романюк.
(«Волинська газета», 2008 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 44%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (163) - 30.8%